Trump si mne ruce. Samsung zřejmě přesune z Mexika do USA část výroby

Autor: jer, ČTK - 
8. 3. 2017
20:00

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics chce rozšířit své výrobní aktivity ve Spojených státech a plánuje tam přesunout část produkce z Mexika. Informoval o tom ve středu list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Počáteční investice do rozšíření aktivit v USA by se podle zdrojů měla pohybovat kolem 300 milionů dolarů (7,7 miliardy Kč).

Zdroje rovněž uvedly, že plány Samsungu byly ovlivněny vítězstvím Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Upozornily nicméně, že zatím nepadlo konečné rozhodnutí a podrobnosti plánů se ještě mohou změnit. Trump v předvolební kampani hrozil uvalením vysokých cel na dovoz z Mexika, který podle něj připravuje Spojené státy o pracovní místa.

Společnost Samsung ve středu uvedla, že se nachází v počáteční fázi rozhovorů o otevření nového závodu na výrobu domácích spotřebičů v USA. Odmítla se však vyjádřit k údajnému přesunu části výroby z Mexika. Upozornila, že začala přehodnocovat své americké aktivity začátkem podzimu, tedy ještě před listopadovými prezidentskými volbami v USA.

Samsung je největším světovým výrobcem chytrých telefonů, televizorů a paměťových čipů. Konkurenční jihokorejská společnost LG Electronics minulý měsíc oznámila, že ve Spojených státech investuje 250 milionů dolarů do výstavby nové továrny na výrobu domácích spotřebičů.

Podívejte se, co řekl Donald Trump při svém inauguračním projevu:

Video První prezidentský projev Donalda Trumpa: S českými titulky - Blesk TV, Reuters
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
1912 ( 9. března 2017 06:30 )

ale drancování surovin ze zemí co okupujete to vám jde co ?At je to Kosovo16. 9. 2016 - ... Spojenecká síla, má získat monopol na těžbu bohatých ložisek uhlí v Kosovu. ... celý svět to ví toť charakter nacistickýho státu zvaného USA.To vám jde zločinci a tak se chovají kam vstoupí tyto zločinecká vojska !!Unás mají taky zájem ale to jistě už dohodli zrádci co kolaborují s těmito zločinci !!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa