Lavina ve Francii zabíjela: Zemřel Nizozemec a 2 lidé jsou nezvěstní

Autor: ks, ČTK - 
8. 3. 2017
10:14

Jeden Nizozemec zahynul a další dva jeho krajané se pohřešují po úterním pádu laviny ve francouzském lyžařském středisku Valfréjus nedaleko hranice s Itálií. Informovala o tom francouzská média.

Záchranné práce začaly v úterý pozdě večer, když byli lyžaři nahlášeni jako pohřešovaní. Záchranáři poté objevili na jedné ze sjezdovek pokryté lavinou tělo, poté hledání přerušili kvůli špatné viditelnosti. Pátrání znovu začalo dnes ráno.

Lavina spadla okolo 19:30 SEČ. Ten den byla ve francouzských Alpách už druhá, v Tignes zasypala lavina hojně využívanou sjezdovku. Událost se obešla bez obětí. Horší následky měla lavina ve středisku v polovině února, kdy zahynuli čtyři lidé. Tehdy lavina smetla devět lidí, ale pět se jich podařilo zachránit.

Podívejte se na smrtící lavinu na Everestu:
Video Horolezec na Everestu natočil pád smrtící laviny. - Youtube.com

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa