Bojovnice proti ebole zemřela po porodu. Zdravotníci se jí štítili pomoci

Autor: nka - 
2. března 2017
10:55

Liberijská sestra, která ošetřovala nemocné během epidemie eboly, zemřela na komplikace po porodu. V nemocnici ji totiž minulý týden kvůli strachu z nákazy virem odmítli ošetřit, tvrdí její sourozenci. Salome Karwahová se přitom v minulosti objevila na obálce časopisu Time, který ji pro úsilí v boji s nemocí zařadil mezi osobnosti roku 2014.

Karwahová nákazu virem přežila a poté pracovala na klinice svého otce, kde se starala o nemocné. V polovině února císařským řezem porodila čtvrté dítě a několik dní poté byla propuštěna z porodnice. Doma se ale její stav náhle zhoršil. Zmítala se v křečích a šla jí pěna od úst.

Manžel ji odvezl do nemocnice. Tam ale musela tři hodiny čekat v autě, protože zdravotníci ji, podle příbuzných v obavách z infekce virem, odmítali přijmout. Karwahová se přitom podle manžela nedávno na ebolu nechala testovat a ukázalo se, že je zdravá.

Nemocnice zahájila vyšetřování

„Musel jsem sám jít a převézt ženu na kolečkovém křesle na operační sál,“ řekl manžel s tím, že sestra na příjmu se místo toho na počítači věnovala Facebooku.

„Nechtěli přijít do kontaktu s jejími tělními tekutinami. Drželi se od ní dál, nikdo jí ani nechtěl dát injekci. Příští den zemřela,“ řekla deníku The Washington Post její sestra.

Nemocnice obvinění odmítla komentovat s tím, že incident nejprve důkladně prošetří a nechce se dopouštět unáhleného hodnocení. „Chápeme, že její manžel je teď zoufalý. Musíme ale být opatrní,“ řekl mluvčí nemocnice.

djaba ( 2. března 2017 21:00 )

Jednoho chlapa ze sousedství taky vyhodili .Upadl a potloukl si ttlamu a nebyl pod vlivem .Jenže vypadá běžně jako bezdomovec a o mytí má své představy .Tak se nedivím ,že smraďoch měl smůlu .

prycsnima ( 2. března 2017 14:44 )

 Afrika je mi u pr dele. Ksindl hnusnej primitivní. Svi ňe Makrela ne a ne chcípnout.Sluníčka ďete po pí či i s ťema primitevcema co je sem taháte.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud