Teroristé zřejmě popravili německého rukojmího: Ženu mu zabili už při únosu

Německý zajatec na videu, které natočila filipínská teroristická skupina  (Autor: reprofoto: Youtube)
Autor: pet/čtk - 
27. února 2017
11:00

Filipínská teroristická skupina Abu Sayyafa v pondělí zveřejnila video, na němž je nejspíš vidět vražda sedmdesátiletého německého rukojmího, uvedla agentura DPA. Muže radikální islamistická organizace unesla loni v listopadu, když se plavil kolem jednoho z ostrovů na jihozápadě Filipín. Jeho devětapadesátiletá partnerka přišla o život už při únosu. Německé úřady zatím úmrtí muže, který ve videu ze 14. února žádal o pomoc, oficiálně nepotvrdily.

Poradce filipínského prezidenta Rodriga Duterteho ale už v neděli uvedl, že se k němu dostaly informace o údajném zabití německého rukojmího na ostrově Jolo.

Skupina Abu Sayyafa požadovala za Němce výkupné v přepočtu 570 000 eur (15,4 milionu korun). Pro jeho doručení stanovila ultimátum, které vypršelo v neděli. Těsně před vypršením ultimáta zaútočila podle německých médií filipínská armáda na základny radikálů na ostrově.

Němec a jeho partnerka, kteří se plavili nedaleko filipínského pobřeží, se obětí únosu nestali poprvé. Již v roce 2008 je unesli somálští piráti. Na svobodu se dvojice dostala po sedmi týdnech. „Moje loď je můj život a nechci ho ztratit. Piráti a vlády mě nezajímají,“ řekl tehdy muž.

V devadesátých letech založená skupina Abu Sayyafa podle svých prohlášení bojuje za autonomii v rámci převážně katolických Filipín. Organizace, která se v roce 2014 přihlásila k takzvanému Islámskému státu, má na svědomí řadu teroristických činů a únosů. Právě z výkupného za rukojmí financuje z podstatné části své operace.

 

abcdefghijkl ( 28. února 2017 17:28 )

No nevím, nevím, jestli bychom tě mezi sebe vzali

308win ( 27. února 2017 12:07 )

To by jí nezbyla €ura pro její vyvolené Inženýry

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud