Ve vězení zemřel terorista z New Yorku. „Slepý šajch“ dostal doživotí

Autor: jer, ČTK - 
18. 2. 2017
19:59

V americkém vězení v sobotu ve věku 78 let zemřel islámský duchovní Umar Abdar Rahmán, známý jako „slepý šajch“. Odpykával si doživotní trest za teroristický útok.

Rahmán byl odsouzen na doživotí za bombový útok na Světové obchodní centrum (WTC) v New Yorku z roku 1993 a za spiknutí k dalším teroristickým činům, které nestihl uskutečnit. Oznámilo to ministerstvo spravedlnosti USA.

Umar Abdar Rahmán, který se narodil v Egyptě, podle ministerstva zemřel „z přirozených příčin“ ve vězení v Severní Karolíně. I po více než 20 letech strávených ve vězení byl duchovním vůdcem radikálních muslimů, informovala agentura Reuters.

Rahmán přišel o zrak už v dětství, a to kvůli cukrovce. V 80. a 90. letech byl charismatický duchovní s šedým plnovousem, slunečními brýlemi a červenobílou pokrývkou hlavy tváří radikálního islámu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa