Tajná superklinika pro Putina. Moskevské úřady ji odkleply, pak plány zmizely

14. 2. 2017
08:55

Moskevské úřady daly zelenou výstavbě exkluzivní kliniky, která má podle nejmenovaných zdravotníků pečovat o prezidenta Vladimira Putina a další vysoce postavené ruské hodnostáře. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na komuniké moskevské radnice, podle které příslušný výbor schválil plány projektu. Padla tím poslední překážka a stavební práce mohou začít.

Chystané zařízení, které má vzniknout v rámci ústřední kremelské nemocnice na okraji Moskvy, má být podle dokumentů vybaveno speciálními komunikačními systémy, které jsou podle ruských zákonů vyhrazeny pro prezidenta, premiéra a další vedoucí představitele.

Výbor pro architekturu a městské plánování nakrátko na internetu zveřejnil podrobné plány nové budovy. Ty ukazovaly pokoje pro šest hospitalizovaných pacientů, jakož i pokoje s jedním lůžkem pro izolovaného pacienta. Budova měla mít přízemí a tři patra, ale plány nezachytily nejvyšší poschodí. To podle dokumentace, do níž Reuters dříve nahlédl, bude zahrnovat dva apartmány pro velmi důležité pacienty, každý o rozloze 200 metrů čtverečních.

Mluvčí kremelské správy mlčí

Všechny plány zmizely během pondělí z webu výboru bez jakéhokoli vysvětlení, proč byly staženy. Mluvčí správy Kremlu, která dohlíží na kliniku, se odmítl vyjádřit. Hlavní moskevský architekt Sergej Kuzněcov doporučil obrátit se na tiskové oddělení státního koncernu Mosprojekt, které dosud na otázky neodpovědělo.

Nová klinika má být podle komuniké součástí programu budování nových zařízení vybavených nejvyspělejší technikou pro co nejrychlejší určení diagnózy a stanovení léčby.

Kremelská správa dříve uvedla, že zařízení je určeno nejen pro prezidenta a premiéra, ale má pečovat o stovky státních úředníků. A že podrobné plány nešlo zveřejnit, protože představují státní tajemství.

Výdaje kremelské správy na výstavbu a obnovu zdravotnické infrastruktury vzrostly podle oficiálních údajů v letech 2012 až 2016 o 200 procent, zatímco výdaje na státní péči o běžné Rusy vzrostly mnohem méně, dokonce zaostaly za inflací, poznamenala agentura Reuters.

tgbg ( 14. února 2017 19:23 )

Krysímu KÁGÉBÁKOVI už teče do bot.

marais ( 14. února 2017 11:48 )

 Na západě určitě v každém státě něco takového nemají, že?

sportak ( 14. února 2017 10:39 )

carmin nikdo tě nečte, napalcuj se

sportak ( 14. února 2017 10:34 )

Dobrý , jeho lid nemá co žrát.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa