Limetky se vybarvily. Pohraničníci místo citrusů našli dvě tuny marihuany

Autor: jer - 
12. února 2017
19:35

Na první pohled tyto limety vypadají jako běžné zelené ovoce. Citrusovou šťávu byste z nich ale vymačkávali marně. V balíčcích s limetkovým maskováním převáželi pašeráci z Mexika do USA 1790 kilogramů marihuany.

Americká pobřežní stráž podezřelý náklad zadržela 30. ledna ve státě Texas. Náklaďák plný „ovoce a zeleniny“ překročil státní hranici mezi městy Reynosa a Pharr, nedaleko Mexického zálivu. Přes 34 tisíc balíčků objevili policejní psi.

„Jedná se o skvělé zadržení narkotik. Naše pohraniční stráž pokračuje v uplatňování svých bohatých zkušeností s technikami pašování. To jim umožňuje pronásledovat i nevšední způsoby převozu narkotik do naší země,“ řekl v prohlášení ředitel přístavu Efrain Solis Jr.

Hraniční stráž vyčíslila cenu drog na 780 467 dolarů (asi 20 milionů korun). Případ vyšetřuje Úřad národní bezpečnosti.

Nejedná se ani zdaleka o první případ, kdy se pašeráci pokusili přestrojit své zboží za ovoce či zeleninu. Minulý rok hraniční stráž odhalila 1130 kilogramů marihuany, která byla nastrkána do balíčků, které připomínaly mrkve.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud