Motorkář gangu Hells Angels měl zavraždit rivala. Němce zadrželi v Rakousku

Motorkář gangu Hells Angels měl zavraždit rivala.
Autor: uni, ČTK - 
4. 1. 2017
23:40

Šéfa odnože motorkářského gangu Hells Angels z německého Lipska ve středu zadržela policie v rakouské metropoli Vídni. Informovala o tom agentura APA. Muž je podezřelý z podílu na vraždě, podle úřadů spolu s třemi komplici zabil člena konkurenčního motorkářského gangu United Tribuns.

Čtyřiatřicetiletý Němec Marcus M. se skrýval v klubovně vídeňských Hells Angels ve čtvrti Margareten. Na zásahu, na jehož konci se motorkář ocitl ve vazbě, se podílela stovka rakouských policistů. Muže hledaného na základě evropského zatykače totiž považovali za nebezpečného. Zadržet se nakonec ale nechal, aniž kladl odpor, uvedl mluvčí vídeňských policistů.

Muže hledala policie kvůli podezření z podílu na vraždě sedmadvacetiletého člena konkurenčního motorkářského gangu United Tribuns. Zastřelil ho údajně spolu se třemi komplici loni v červnu.

Podezřelý muž byl už loni v létě ve vazbě, policie ho ale propustila a on následně zmizel. Saský zemský kriminální úřad pak vypsal na jeho dopadení odměnu 10 tisíc eur (270 tisíc korun).

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa