„Obtíže nás semkly blíže.“ Putin v novoročním projevu děkoval Rusům za důvěru

Autor: všm/čtk - 
31. 12. 2016
16:54

Ve vlastenecky laděném novoročním poselství v sobotu ruský prezident Vladimir Putin poděkoval spoluobčanům za podporu v letošním roce, který označil za nelehký.

„Chci vám upřímně poděkovat... za porozumění a důvěru, za vaši opravdovou, bezprostřední starost o Rusko,“ prohlásil šéf Kremlu. Jako první odvysílala jeho vystoupení ruská státní televize na Dálném východě, kde díky časovému posunu nový rok 2017 začal s několikahodinovým náskokem oproti evropské části země.

„Rok 2016 končí. Nebyl jednoduchý, ale obtíže, kterým jsme čelili, nás semknuly a přiměly nás odhalit ohromné rezervy našich možností zajistit postup kupředu. To nejdůležitější je, že věříme sami sobě, že věříme ve svou sílu a ve svoji zemi,“ řekl prezident, jehož zhruba tříminutový projev na pozadí areálu moskevského Kremlu zakončilo dvanáct úderů zvonu a ruská hymna.

Sobotou začínají v Rusku svátky, ty bude Putin trávit údajně převážně sportovními aktivitami, uvedl mluvčí Kremlu Dmitry Peskov

„Můžeme předpokládat, že volno bude trávit sportovně. Rád hraje hokej a moc rád plave, čemuž se věnuje kdykoliv má volnou chvíli,“ popsal Peskov.Doporučujeme
tgbg ( 31. prosince 2016 19:26 )

Obtíže nás semkly a čím dál víc Rusů utíká z Ruska.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa