Zpěváka zachránil propadlý pas. „Matka Tereza“ i snoubenci v letadle zahynuli

 • Autor: sou - 
  26. 12. 2016
  05:01

  Válečný reportér, mladí snoubenci nebo manželský pár, na který doma marně čeká tříletý syn - to jen jen krátký výčet obětí nedělní letecké katastrofy poblíž Soči. Z dvaadevadesáti lidí na palubě neměl nikdo šanci na přežití. Kromě posádky v něm cestovalo i devět novinářů a čtyřiašedesát členů slavného Alexandrovova armádního souboru písní a tanců. 

 • 1.Dirigent a hudební skladatel Valery Khalilov

  Při letecké tragédii nedaleko Soči zemřel i Valery Khalilov, který armádní umělecký soubor Alexandrovci vedl.Při letecké tragédii nedaleko Soči zemřel i Valery Khalilov, který armádní umělecký soubor Alexandrovci vedl. | Reprofoto DailyMail

  Na palubě letounu TU-154 byl i dlouholetý vedoucí armádního uměleckého souboru Alexandrovci, dirigent a hudební skladatel Valery Khalilov. Několikrát dirigoval i každoroční Den vítězství na moskevském Rudém náměstí.

 • 2.V letadle zemřela i ruská „Matka Tereza“

  Šéfka dobročinné nadace Spravedlivá pomoc Jelizaveta Glinková, známá veřejnosti pod přezdívkou Doktorka Liza.Šéfka dobročinné nadace Spravedlivá pomoc Jelizaveta Glinková, známá veřejnosti pod přezdívkou Doktorka Liza. | Reprofoto DailyMail


  Mezi 92 lidmi, kteří zřejmě zahynuli při pádu ruského letounu Tu-154, byla i známá humanitární pracovnice a filantropistka „Doktorka Lisa“. Elizabeta Glinka (54) se řadu let zabývala hospicovou péčí pro těžce nemocné pacienty, snažila se zlepšit podmínky pro lidi bez domova a zapojovala se i do pomoci dětem zasaženým válkou na Ukrajině.

 • 3.Ralina s Mikhaelem se chtěli brzo brát

  Na palubě letu TU-154 zemřeli i mladí snoubenci.Na palubě letu TU-154 zemřeli i mladí snoubenci. | Reprofoto DailyMail

  Na palubě letadla TU-154 zemřel i mladý pár. Dvaadvacetiletá Ralina Gilmanova s Mikhaelem chodila už od roku 2014 a minulý rok se zasnoubili. Svatba měla být už brzy. Oba byli členy armádního uměleckého souboru Alexandrovci.

 • 4.Po Olegovi a Jekaterině zůstal tříletý syn

  Jekaterina zahynula se svým manželem. Doma na ně čekal tříletý syn.Jekaterina zahynula se svým manželem. Doma na ně čekal tříletý syn. | Reprofoto DailyMail

  Pád letadla nepřežili ani manželé Oleg a Jekaterina Korzanovi. Věc je o to tragičtější, že po páru zbyl jejich tříletý syn. Artem zůstane u příbuzných, se kterými oslaví i své únorové čtvrté narozeniny.

 • 5.Alexandr snil o kariéře sólisty

  Zpěvák Alexandr Shutko zveřejnil na sociální síti snímek z letadla jen pár minut před jeho startem.Zpěvák Alexandr Shutko zveřejnil na sociální síti snímek z letadla jen pár minut před jeho startem. | Reprofoto DailyMail

  Třicetiletý zpěvák Alexandr Shutko našel smrt na palubě letadla mířícího z Ruska do Sýrie. Na sociální síti zveřejnil fotku pořízenou jen pár minut před startem. Z paluby pak volal ještě své sestřel a slíbil jí, že se ozve ze Soči. „Ale nezavolal. Snažili jsme se s ním spojit, ale jeho telefon byl mimo dosah,“ upřesnila podle webu Daily Mail.

   

  Ze svého nového zaměstnání byl nadšený a sliboval si od něj kariéru sólisty. „Moje láska, můj život, jsi nejlepší na celém světě, vždy jsem ti to říkala. Odpočívej v pokoji,“ uvedla jeho snoubenka.

 • 6.Zvukař Alexander Soidov a kameraman Vadim Danisov

  Zvukař Alexander Soidov a kameraman Vadim DenisovZvukař Alexander Soidov a kameraman Vadim Denisov | Reprofoto DailyMail

  Mezi dvaadevadesáti oběťmi byl i zvukař Alexander Soidov a kameraman Vadim Denisov z televizní stanice Channel One. V letadle totiž kromě armádního uměleckého souboru Alexandrovci bylo i devět novinářů.

 • 7.Reportér Dmitry Rukov

  Reportér televizní stanice Channel One Dmitry RunkovReportér televizní stanice Channel One Dmitry Runkov | Reprofoto DailyMail

  Dalším z devíti novinářů, kteří byli při letecké tragédii poblíž Soči na palubě letounu TU-154, byl i reportér televizní stanice Channel One Dmitry Runkov.

 • 8.Válečný reportér Pavel Obukhov

  Jednou z obětí je i válečná reportér Pavel Obukhov.Jednou z obětí je i válečná reportér Pavel Obukhov. | Reprofoto DailyMail

  Dalším z novinářů, který zahynul při letecké tragédii, je Pavel Obukhov. Reportér televizní stanice Zvezda TV přinášel často informace z válečných zón.

 • 9.Davatenáctiletá baletka Liliana

  Smrt na palubě našla i teprve devatenáctiletá baletka Lilia Pyryeva.Smrt na palubě našla i teprve devatenáctiletá baletka Lilia Pyryeva. | Reprofoto DailyMail

  Mezi oběťmi letecké tragédie v Soči byla i teprve devatenáctiletá baletka armádního uměleckého souboru Alexandrovci Lilia Pyryeva.

 • 10.Na palubě zamřela i baletka Dariana

  Baletka armádního souboru Alexandrovci Daria TrofimovaBaletka armádního souboru Alexandrovci Daria Trofimova | Reprofoto DailyMail

  Jako další z obětí byla jmenována další mladá baletka z armádního uměleckého souboru Alexandrovci Daria Trofimova. Ve chvíli, kdy se letadlo ztratilo z radaru, měly být na palubě i další tanečnice.

 • 11.Roman Valutov - štěstí v neštěstí

  Jeden z mála příběhů, který měl šťastný konec, se týkal Romana Valutova (29). Zpěvák měl stejně jako kolegové nastoupit na palubu letadla. Při kontrole si ale pracovníci všimli, že má propadlý pas. Expiroval v červnu. Poslali ho tak domů. 

  Zpěvákovi zachránila život náhoda.Zpěvákovi zachránila život náhoda. | reprofoto DM

  Štěstí měl i hlavní sólový zpěvák Vadim Ananyev. Ten na let nenastoupil, protože jeho žena právě rodila třetí dítě. 

  Video Záchranáři pokračují v pátrání po obětech leteckého neštěstí v Rusku. - Reuters


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

gabreta ( 26. prosince 2016 10:45 )

Zato komentáře porno***e a exbolševika mají úroveň, jak hrom! Něco na tvojí výši! Prostě na blití http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zadne-nevinne-babicky-na-vanocnich-trzich-ale-vojaci- kteri-zemreli-pri-ceste-do-valky-Jakub-Janda-a-Jaromir-Stetina-komentuji-pad-ruskeho-letadla-468621

tgbg ( 26. prosince 2016 10:16 )

To skřehotání ruských lampasáků se nedá poslouchat. Co vlastně letěli dělat do Sýrie? Letěli na dovolenou jako na Ukrajinu?

Hunt ( 26. prosince 2016 09:48 )

tgbgY)

Hunt ( 26. prosince 2016 09:46 )

pepen:A co bys k uzenáčům "pěkného" vyblil?Raději drž hubu a zalez na lůžko!

eda22 ( 26. prosince 2016 09:36 )

To aby tupá lůza nemohla řádit všude.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud