Výbuch v Mexiku smetl tržnici: 29 mrtvých a desítky zraněných včetně dětí

Autor: ČTK, bud - 
21. 12. 2016
07:10

Nejméně 29 mrtvých a desítky zraněných si v úterý vyžádal výbuch v tržišti se zábavní pyrotechnikou na jižním předměstí metropole Mexika. Oznámil to prokurátor federálního státu Mexiko Alejandro Gómez. Výbuch zcela smetl stánky v okruhu několika desítek metrů a poškodil i několik okolních budov.

„Na místě jsme našli 26 těl bez života,“ sdělil nejprve Gómez podle agentury AFP. Další tři oběti jsou osoby, které po převozu do nemocnice podlehly svým zraněním. „Tržiště zcela zmizelo,“ dodal zástupce civilní ochrany Luis Felipe Puente, podle kterého je mnoho zraněných v kritickém stavu. Většina jich utrpěla vážné popáleniny, někteří na 90 procentech těla.

Podle médií skončilo v nemocničním ošetření 72 zraněných, z toho deset dětí.

Dým komplikoval hašení

Úřady krátce po explozi vyzvaly místní obyvatele, aby se nezdržovali v okolí epicentra výbuchu z obav z možných dalších explozí. Podle televizní stanice Milenio TV zahalil oblast Tultepecu ihned po výbuchu hustý bílý dým, který zkomplikoval koordinaci zásahu záchranářů a požárníků. Hasičům trvalo tři hodiny, než dostali požár pod kontrolu.

Tržnici San Pablito zasáhl rovněž po explozi požár již před 11 lety před oslavami státního svátku a o rok později oheň zničil stovky stánků s vystaveným zbožím.

Zábavní pyrotechnika je v Mexiku u příležitosti nejrůznějších oslav velmi rozšířená.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa