Po katastrofě obětovali vedle letadla kozu. Lidi krok aerolinek rozlítil

Autor: Alexandr Božilov - 
20. 12. 2016
12:30

Pákistánské aerolinky PIA čelí silné zahraniční kritice. Ta se překvapivě aktuálně ani tak netýká nedávné tragické nehody, nýbrž obětování kozy přímo vedle letadla. Zaměstnanci chtěli prý tímto netradičním způsobem předejít dalším leteckým nehodám.

Po leteckém neštěstí ze 7. prosince, které stálo život všech 48 lidí na palubě, nechala společnost PIA všech svých 10 zbývajících letadel typu ATR na zemi. Nedělní znovuobnovení jejich provozu však provázel kontroverzní moment – někteří zaměstnanci společnosti obětovali přímo vedle letadla kozu. Prý, aby odvrátili další neštěstí.

Rituální podřezání zvířete, které proběhlo na letišti v Islámabádu, potvrdil také mluvčí společnosti PIA Danyal Gilani. Ve svém vyjádření podle francouzského serveru France24 uvedl, že se jednalo o „gesto vděčnosti“ některých zaměstnanců aerolinek. Vedení společnosti to však prý neschválilo.

Na sociálních sítích se okamžitě po zveřejnění fotografií strhla silná kritika. „Toto není vtip: Pákistán zavádí nová bezpečnostní opatření, která mají zamezit leteckým haváriím,“ napsal na Twitter jeden z uživatelů. „Černé kozy neudrží letadla ve vzduchu, zlepšení bezpečnosti ano,“ napsal jiný uživatel.

Před prosincovou nehodou, která se řadí k nejhorším leteckým neštěstím v historii země, neevidovala společnost PIA 10 let žádnou nehodu. Podle uznávaného serveru AirlineRatings.com dosahovalo hodnocení bezpečnosti aerolinek sedmi bodů ze sedmi možných. To je vyšší hodnocení, než má aktuálně například francouzský národní dopravce Air France.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rentierskej ( 20. prosince 2016 23:04 )

jen totální blázen vidí pokrok prostřednictvím války, bagdadi.

rikybl ( 20. prosince 2016 19:43 )

Není to ani čtvrt století, co se na vesnici podřízlo prase, málokdo měl jateční pistoli, a všichni žrali až se jim dělali boule za ušima. A najednou jsme jiná kultura. Je přece jedno, jestli ji podříznu abych ji snědl, nebo bětoval.

rentierskej ( 20. prosince 2016 17:44 )

to se týká (snad) afriky. a tam mají kozy na mléko.

marlen52 ( 20. prosince 2016 17:33 )

no a pak si pustím telku a naše celebrity se chlubí jak kupují kozy do zaostalých zemí, p r dla bych jim protože to je týrání zvířat to co tam s nima dělají

jarekshark ( 20. prosince 2016 17:21 )

a nez tu kozu podrizli tak ji vopichali

Zobrazit celou diskusi
Další videa