„Zábava skončila,“ hřímá Le Penová. Dětem uprchlíků bez povolení zakáže školu

Autor: ČTK, abo - 
8. 12. 2016
20:55

Šéfka francouzských nacionalistů Marine Le Penová hodlá zakázat chození do školy dětem cizinců, kteří ve Francii pobývají neregulérně. Cizinci s povoleným pobytem pak mají platit školné. Le Penová dnes agentuře AFP řekla, že tato opatření hodlá prosadit, pokud bude příští rok zvolena prezidentkou.

„Nemám nic proti cizincům, ale říkám jim: ‚Přijedete-li do naší země, nečekejte, že si vás bude někdo brát na starost, pečovat o vás a vaše děti vzdělávat zdarma. Zábava skončila‘,“ prohlásila před novináři předsedkyně strany Národní fronta.

Le Penová také řekla, že školné se po cizincích požaduje v řadě zemích světa. V současnosti mají ve Francii všechny děti právo na bezplatné vzdělání bez ohledu na imigrační status rodičů. Neregulérní přistěhovalci mohou využívat bezplatné péče po třech měsících pobytu, uvedla AFP.

Šéfka francouzské Národní fronty Marine Le PenováŠéfka francouzské Národní fronty Marine Le Penová | EPA

Le Penová, která by se podle průzkumů měla probojovat do druhého kola prezidentských voleb, také kritizovala, že sociální pomoc pro seniory mohou využívat za určitých podmínek i někteří přistěhovalci. Svoje záměry zdůvodnila tím, že neregulérní přistěhovalci neplatí ve Francii daně, ani nepřispívají do systému sociálního zabezpečení.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

salto ( 9. prosince 2016 09:07 )

To není problém jenom Francie, ale nás všech a je třeba se proti tomu tvrdě postavit, jinak naše děti a vnuci budou zotročeni

dzambulka007 ( 8. prosince 2016 23:05 )

Správně, Mařenko. A pak hezky zakázat islám, vyhostit veškerou pakáž, zbourat mešity, zakázat typické oblečení.

teufel ( 8. prosince 2016 21:11 )

Má recht, tleskám jí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa