Trump se stal osobností roku časopisu Time. Loni vypěnil kvůli Merkelové

Autor: ČTK, abo - 
7. prosince 2016
14:30

Osobností letošního roku se podle amerického časopisu Time stal nově zvolený prezident Spojených států Donald Trump. Mezi poraženými finalisty je mimo jiných jeho neúspěšná prezidentská konkurentka Hillary Clintonová. Tradiční přehled osobností, které během končícího roku nejvíce ovládly zpravodajství a veřejný život, zveřejnila ve středu redakce Time.

 

 

„Je to velká čest, hodně to pro mě znamená,“ uvedl Trump během rozhovoru s televizní stanicí NBC, kde se o prestižním titulu dozvěděl.

Podle šéfredaktorky časopisu Nancy Gibsové je nepochybné, že největší vliv měl letos právě „realitní magnát a majitel kasin, z něhož se stala hvězda televizních reality show a provokatér“, avšak v pohledu na to, zda je tento vliv pozitivní, či negativní, jsou Američané hluboce rozděleni. Trump podle ní zaskočil ty, kteří o jeho úspěchu pochybovali a dokázal převrátit naruby americký politický systém.

Mezi skupinu dalších vlivných osobností zařadila redakce vedle Clintonové například tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana či anonymní hackery stojící za velkými mezinárodními kybernetickými útoky.

Hillary Clintonová podlehla Trumpovi i na tomto bitevním poli.Hillary Clintonová podlehla Trumpovi i na tomto bitevním poli. | Reuters

Loni si Time jako osobnost roku vybral německou kancléřku Angelu Merkelovou. Redakce tak ocenila její roli morální vůdkyně či její vstřícný přístup k uprchlíkům. Tehdy byl Trump hodně podrážděný a napsal: „Říkal jsem vám, že mě nikdy jako osobnost roku nevyberou, i když jsem velkým favoritem. Raději vyberou člověka, co ruinuje Německo.“

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud