Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Islám má na Slovensku utrum: Schválili tam zákon, který ho omezuje

Autor: Alexandr Božilov - 
1. prosince 2016
11:32

Národní rada Slovenské republiky schválila zákon, který brání islámu stát se jedním z registrovaných náboženství v zemi. Předseda Slovenské národní strany (SNS) pak nechce v zemi ani jednu mešitu.

Pro návrh zákona, který předložila vládní SNS, zvedly ve středu ruku dvě třetiny poslanců, včetně těch opozičních. Aby některé z náboženských uskupení v zemi mohlo provozovat vlastní školy a mít nárok na státní dotace, potřebuje nyní 50 tisíc stoupenců oproti předchozím 20 tisícům.

Tato kritéria na základě posledního sčítání lidí splňuje římskokatolická církev, ke které se hlásí téměř 70 % obyvatel Slovenska, dále pak evangelická církev augšpurského vyznání (protestanti, 7 %), řeckokatolická církev (4 %), Reformovaná křesťanská církev (kalvinisté, 2 %) a pravoslavná církev (1 %).

Islám, proti kterému zákon primárně cílil, má na Slovensku podle oficiálních zdrojů okolo 2 tisíc následovníků. Islámská nadace na Slovensku pak uvádí číslo 5 tisíc. Přesto krajně pravicová Lidová strana Naše Slovensko navrhovala, aby se minimální počet příslušníků církve usilující o status oficiálně registrovaného náboženství zvýšil až na 250 tisíc. Tento návrh byl však zamítnut.

„Islamizace začíná kebabem a to již v Bratislavě probíhá. Uvědomme si, čemu můžeme čelit za pět deset let,“ prohlásil spokojený předseda SNS Andrej Danko. „Musíme udělat vše pro to, aby tu ani v budoucnu nestála žádná mešita,“ dodal Danko.

Šéf Slovenské národní strany Andrej DankoŠéf Slovenské národní strany Andrej Danko | Wikipedia.com

Slovensko je jediným členským státem Evropské unie, kde nestojí oficiální mešita. Muslimská komunita se proto schází v pronajatých domech nebo v provizorních modlitebnách.

hejhej ( 2. prosince 2016 13:29 )

Můžeme Maďarům a Slovákům jenom závidět. S naším žvanilem Sobotkou, rachlostudentem Chovancem a ostatními idioty, kteří nedokáží chránit občany této země se nedočkáme ničeho na naší obranu. Ty idiocké kecy a lži se od nich nedají poslouchat.Stačí se projít v Praze po Václaváku o Teplicích a českých lázních nemluvě. Všude ženské v hadrech a špinaví primitivní arabové.

1912 ( 2. prosince 2016 07:12 )

žádnou mešitu ani zde v Česku se stavět nebudou a ty které jsou zde zbourat !!!!!!!!jsme křestani a jimi zůstaneme a slované !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nezadat1 ( 1. prosince 2016 16:11 )

Myslíte zas raný cigoše?

tgbg ( 1. prosince 2016 14:35 )

Všichni slovenští muslimové přijdou k nám. Jako bigáni.

nezadat1 ( 1. prosince 2016 13:36 )

Doufám,že když teď vypadl debil ní koko t Dinsbír,tak to bude i u nás.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud