Děti mají moc úkolů, bouří se rodiče. „Šrocení“ ve Španělsku vyhlásili bojkot

Španělští rodiče bojkotují nadměrný počet domácích úkolů (ilustrační foto).  (Autor: Shutterstock.com)
Autor: ČTK, abo - 
3. listopadu 2016
11:50

Rodiče žáků základních a středních škol ve Španělsku se rozhodli pro tento měsíc bojkotovat plnění domácích úkolů. Protestují tak proti jejich nadměrnému množství, přičemž se domnívají, že nijak nepřispívají ke zlepšování úrovně školáků a studentů.

Podle agentury AFP akci, která se má dotknout úkolů nařizovaných učiteli během víkendů, iniciovalo sdružení rodičů žáků CEAPA, které je zastoupeno ve dvou třetinách ze zhruba 18 000 škol.

Podle předsedy CEAPA Josého Luise Pazose je přílišné množství úkolů pro žáky škodlivé, protože „šrocení“ překáží v dalších aktivitách, které jsou prospěšné pro zdravý vývoj jedince.

Podle žebříčku 38 zemí sledovaných Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) z roku 2014 je Španělsko s více než šesti hodinami týdně v zatěžování žáků úkoly jednou z nejhorších zemí po Rusku, Itálii, Irsku a Polsku.

Česko a Slovensko jsou na opačné straně žebříčku s více než třemi hodinami týdně. Ve Finsku a Jižní Koreji se úkoluje ještě méně, a přitom tamější žáci patří tradičně k nejlepším.

bre-burda ( 3. listopadu 2016 12:52 )

Skoncujme s jakýmikoli úkoly a pojďme být všichni blbci! To bude na světě krásně ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud