Česká vlčice na útěku: V zoo prchala před německým nápadníkem

Ilustrační foto  (Autor: Vlaďka Hradská, scom)
Autor: ČTK - 
31. října 2016
20:49

V záhřebské zoologické zahradě dnes utekla do otevřeného prostoru mladá vlčice pocházející z Plzně. Podle deníku Jutarnji list „vzala do zaječích“ poté, co byla vpuštěna do výběhu s vlkem, kterého zoo dostala z Berlína a s nímž ji chovatelé chtěli spářit.

Útěk vyvolal mezi návštěvníky trochu vzrušení, protože byli vybídnuti, aby se uchýlili do uzavřených pavilonů. Žádný z návštěvníků nebyl ohrožen a nikomu se nic nestalo, ani zvířeti. Strážcům se totiž podařilo vlčici během pěti minut najít a šípem uspat.

Ředitel zoologické zahrady Damir Skok následně vysvětlil, že obě zvířata byla po příjezdu z Čech a z Německa umístěna do samostatných prostorů, aby si na život v novém domově mohla lépe zvyknout. Dnes ráno chovatelé přistoupili k jejich spojení. Vlčice se tak ocitla v neznámé situaci – v novém prostředí a s neznámým jedincem, a proto se dala na útěk.

Záhřebská zoologická zahrada byla založena v roce 1925 a v regionu jihovýchodní Evropy patří k nejstarším. Pečuje o 275 živočišných druhů s více než 2200 zvířaty.

mrkevmrkev ( 1. listopadu 2016 05:20 )

Samozřejmě, přece se musejí přes plot seznámit, očuchat, zjistit co a jak. Oni si také mezi sebou povídají ve vlčí řeči. Ti naši to mají v ZOO vymakaný, kdovíjak to mají nastavené v cizině. Ach jo.

nemocna ( 1. listopadu 2016 00:52 )

Chudák vlčice co to je za chovatele že je dají hned k sobě a v jiném prostředí? nic jim neříká seznamování přes plot? k uzavřeným zvířatům se musí chovat jinak, to není jako v přírodě že se mnohdy také neznají, ale má možnost úniku, vše chce čas a né jako musl...ci přivandrovalci co přitáhnou a hned přepadají, znásilnují a zabíjejí, to chtěli zoologové nechat vlčici roztrhat? at se vžijí do její situace a také by v panice utíkali kde mohli, byla a cítila se jako v pasti - uzavřená a ohrožená na životě, ne jako volně v lese kde má možnost utéci, nebo se druhému vyhnout, je štěstí že při překonávání oplocení se nezranila

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud