Australané zadrželi drogy z Česka: Miliony tablet by stály 145 milionů dolarů

Autor: Alexandr Božilov, ČTK - 
15. 10. 2016
08:13

Australská policie dnes oznámila, že zadržela historicky čtvrtou největší zásilku chemikálie MDMA, která se používá k výrobě extáze. V souvislosti s tím policisté zatkli dva Poláky. Droga, jejíž hodnota na černém trhu je odhadována na 145 milionů dolarů, pocházela údajně z České republiky. Informovala o tom agentura Reuters.

Australští policisté drogu objevili při razii ve skladišti na severu města Sydney ve čtvrtek. Celkově na místě našli 1,2 tuny MDMA, což odpovídá 4,1 milionu tablet extáze.

Množství drog málem zlomilo australský rekord

„Nejen, že to je největší množství drogy zadržené v letošním roce, je to i čtvrté největší množství MDMA v australské historii,“ řekla představitelka australské federální policie Justine Saundersová na tiskové konferenci.

V pátek byli zatčeni dva Poláci ve věku 28 a 29 let a byli obviněni z vážného porušení zákonů týkajících se dovozu omamných látek. Pokud budou shledáni vinnými, hrozí jim až doživotní vězení. „Vyšetřování pokračuje a lze předpokládat další zatýkání,“ uvedla Saundersová.

Drogy do Austrálie přivezli 15. srpna

Podle australského tisku se droga dostala do země 15. srpna, zatím ale není známo, jakým způsobem. Na pašování se podle australské policie podílel velký mezinárodní syndikát.

Policie sdělila, že pašeráci použili „velmi důmyslný způsob ukrytí drogy“. Chemikálie byla skryta v rolích hliníkových fólií.

Doporučujeme
ejvm1712 ( 15. října 2016 12:49 )

Poláci jsou zbožný národ,ale sviňstvo podporovat umějí.

an.manchester ( 15. října 2016 11:29 )

 Tak to musel byt velky kseft- to uz se opravdu vyplati, ale zamysleme se, ze nez je takto nekdo zatknul v Australii, musely se ty tablety vyrobit, musely se nabalit nekde byt skladovany, prevazeny, muselo se na tom podilet vic lidi. Rekla bych hodne lidi. Bez mozne spoluprace s policii a odsypu by to patrne neslo ani- coz znovu potvrzuje slova nejen Petra Cibulky- ze nase zeme je bohuzel na tom podobne jako zeme typu Columbie v jine uprave - kriminalni stat s dvoji policii a systemem- tvrda perzekuce i za prestupky a milionove obchody a hrabani, prosaklost do nej sfer a de fakto beztrestnost pro zlocince v tomto systemu. Nebo se mylim? Bohuzel asi ne.

adavo ( 15. října 2016 11:23 )

Sláva ČR http://jdem.cz/cdz7e4

ingotus ( 15. října 2016 10:28 )

fotrpjotr

fotrpjotr ( 15. října 2016 10:27 )

Havloidi zkrátka umí.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud