Samsung stahuje 2,5 milionu mobilů Galaxy Note 7. Můžou shořet při přehřátí

Autor: ČTK, tmp - 
16. září 2016
07:15

Americké úřady ve čtvrtek vyzvaly majitele mobilních telefonů Galaxy Note 7 od společnosti Samsung Electronics, aby je okamžitě vypnuli a nepoužívali. Oficiální pokyn vydal také americký Federální úřad pro letectví (FAA), podle něhož cestující v letadlech nesmí mít tento telefon během letu zapnutý, ani ho nabíjet.

Americká Komise pro bezpečnost spotřebních výrobků (CPSC) oznámila, že výrobce chytrého telefonu Galaxy Note 7 zaznamenal 92 případů přehřátí baterie, včetně 26 případů samovznícení. Většina těchto incidentů se stala v době, kdy se telefon nabíjel.

Firma Samsung již začátkem tohoto měsíce zastavila prodej svých nejnovějších chytrých telefonů Galaxy Note 7, které začala prodávat teprve v srpnu. Poté, co se objevily případy explozí a vznícení těchto telefonů, Samsung oznámil, že jde o „drobný problém“ u baterií jednoho ze dvou dodavatelů. Nyní firma Samsung oznámila, že stahuje z trhu 2,5 milionu těchto telefonů.

Americké úřady už minulý týden vydaly doporučení telefon Galaxy Note 7 nepoužívat. Ve čtvrtek vydala komise CPSC oficiální výzvu. Firma Samsung slíbila přístroje vyměnit. S výměnami začne v Jižní Koreji v pondělí, v USA ve středu, do té doby je nemají lidé používat.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud