Po hladovce upadl do kómatu. Někdejší vězeň 12 dní nepil

Autor: ČTK - 
15. září 2016
07:01

Bývalý syrský vězeň z americké základny Guantánamo, který drží hladovku, upadl do kómatu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na uruguayskou lékařku Julii Galzeranovou. Džihád Ahmad Dijáb byl do Uruguaye přesídlen v roce 2014. Podle Galzeranové je extrémně dehydratovaný, protože již 12 dní nepije.

Lékaři se muže snaží opět zavodnit a nyní čekají na to, jak bude reagovat na léčbu. Dijáb je léčen doma, protože si nepřál, aby ho odvezli do nemocnice.

Hladovku drží na protest proti svému přesídlení do Uruguaye. Zemi by chtěl opustit a dostat se za svou rodinou do Turecka.

Dijáb byl do Uruguaye poslán spolu s dalšími pěti bývalými vězni. Syřan byl údajně členem al-Káidy a specialistou na falešné dokumenty, nikdy ale nebyl z ničeho obviněn.

Americké úřady přesídlení vězňů zdůvodnily tím, že muži již nepředstavují hrozbu, nemůže jim ale být umožněn návrat do zemí, ze kterých pocházejí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rentierskej ( 15. září 2016 12:59 )

a to bych se připojil. "...členem al-Káidy a specialistou na falešné dokumenty..." proč pomáhat těmto gaunerům?!

ejvm1712 ( 15. září 2016 09:50 )

Seru na něj

pajato73 ( 15. září 2016 07:49 )

jeste si chce vybirat.... jako vsichni ti cmoudi... je ve vezeni, nema pravo na nic. At ho nechaji umrit, kdyz tak provokuje... zachrani mu zivot, on vyleze a pozabiji desitky nevinnych.... at ho zvodnej... ve studne... cmouda jeden...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud