Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Maďarská kameramanka, která kopala do uprchlíků: Obvinili ji až po roce

Autor: ČTK, mb - 
8. září 2016
12:47

Maďarská kameramanka, která před rokem na srbsko-maďarské hranici údajně podrazila nohy uprchlíkovi s dítětem v náručí a kopala do běženců, byla ve středu v Budapešti obviněna z výtržnictví. Oznámila to místní prokuratura. Petra László, která kvůli svému činu přišla o práci, se za útoky proti běžencům omluvila, i když se opakovaně snažila svůj skutek obhájit.

László působila v ultrapravicově orientované televizní stanici N1TV, blízké krajně nacionalistické straně Jobbik. Video zachycující její útok se dostalo na sociální sítě a vyvolalo v Maďarsku i v zahraničí skandál. Měsíc po incidentu se ruským novinářům svěřila, že po příhodě na hranicích se její život zhroutil a uvažuje o emigraci do Ruska.

Prokurátor Zsolt Kopasz v prohlášení potvrdil, že László na běžící uprchlíky skutečně zaútočila. Muže s dítětem ovšem podle něj nezasáhla a její chování navíc nelze hodnotit jako rasově motivované. Muž, který byl později identifikován jako syrský fotbalový trenér Usáma Abdul Mohsen, se vystěhoval do Španělska, kde ho zaměstnala jedna ze sportovních škol.

Přes maďarské území loni proniklo dál do Evropy téměř 400 tisíc imigrantů. Premiér Viktor Orbán (53) na situaci zareagoval výstavbou plotu na hranicích se Srbskem a Chorvatskem.

noacojezase ( 8. září 2016 15:44 )

To už ve Francii něco chystá?

barunka172 ( 8. září 2016 13:10 )

Do nikoho nekopala! Kdyby Blesk chtěl, našel by záběry z jiného úhlu, na kterých je vidět, že by na něj nohou nedosáhla. Na fotce 9/14 je to trochu vidět, musela by mít nohu vysunovací, asi jako Saxana ruku. Ten balvan se svalil proto, že ho policista chytil za límec bundy a on se mu vytrhl...Ale tyhle záběry se moc nehodí, že ?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud