Do Putinova BMW to hrozivě napálil mercedes. Prezidentův šofér zemřel na místě

Autor: kat, mb - 
7. září 2016
18:45

Na rušné moskevské křižovatce havaroval vůz Vladimira Putina (63). Na Kutuzovském prospektu do služebního sedmičkového BMW ruského prezidenta ve velké rychlosti naboural Mercedes CLS, který se z neznámého důvodu přiřítil z protisměru. Putinův osobní šofér byl na místě mrtev, sám prezident ovšem v autě neseděl – v čase tragédie byl na summitu G20 v Číně.

K tragédii došlo už v pátek 2. září, ale nyní se objevily záběry z hrozivě vypadající nehody. Na místo dorazila záchranka, která ovšem už jen konstatovala smrt Putinova řidiče. Druhého řidiče odvezli do nemocnice s těžkými zraněními.

Řidič Mercedesu byl později identifikován jako Jan Kamilov (38). Putinovu řidiči bylo dle informací ruských médií 69 let, z toho jako řidič pracoval už 40 let. Jako prezidentský řidič pak pracoval posledních 10 let.

Jestli „oblíbený“ řidič Putina opravdu vozil prezidenta, je ovšem nejasné. Patřil sice do týmu prezidentových řidičů, ale údajně častěji vozil ministry a poslance.

V nemocnici se mezitím z kómatu probral viník autonehody Jan Kamilov, který poprosil rodinu zemřelého řidiče o odpuštění. Kamilov prozradil, že důvodem autohavárie byla vysoká rychlost jeho vozidla, nad kterým ztratil kontrolu. Údajně spěchal domů kvůli rodinným problémům.

„Udělám vše možné i nemožné, abych pomohl rodině (zemřelého). Chápu, že nelze vzkřísit mrtvé…,“ řekl Kamilov, který již přiznal svou vinu. Zároveň prohlásil, že zaplatí státu odškodné za zničené auto a stejně tak nabídne finance synovi zemřelého řidiče jako morální kompenzaci.

„Jan je obviněn z trestného činu »porušení pravidel silničního provozu s následkem smrti«. Těžko říci, jak se k věci postaví soud. Jan byl při havárii těžce zraněn a je možné, že stráví život v kolečkovém křesle,“ prozradil médiím Kamilovův advokát Ljalin.

bibka ( 8. září 2016 16:59 )

Novinářské pindy naší Lindy. Ruský prezident jezdí v obrněném ruském voze zn. ZIL a ne v BMW. Tento vůz jezdí v koloně, tedy je nemožné, aby nějaké cizí auto mělo s jeho vozem čelní náraz. Kdyby novináři jen neopisovali blbiny, ale informace by prohnali mozkem, bylo by někdy lépe. Navíc šofér Putina nemůže mít více jak 40 letou praxi. FSB by nedovolilo, aby jej vozili důchodci ...

balika ( 8. září 2016 11:42 )

Protože jsi debil?

tgbg ( 8. září 2016 07:35 )

Putler viníka pošle na Sibiř. Jak to že si Putler vozí zadek v BMV? Proč nemá ruský křáp Ladu????

tomik007 ( 8. září 2016 02:57 )

Od te doby co v rusku prestali pouzivat kone - je to strasny maso

lan1 ( 8. září 2016 01:59 )

Skoda ze tam nebyl Putin misto toho ridice, hned by na svete bylo lip bez to bolsevickyho kkta

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud