Úterý 7. prosince 2021
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno 0°C

Burkiny se vrací na francouzské pláže? Po Cannes zákaz zrušili i v Nice

Francouzský soud zrušil zákaz nošení burkin na pláži ve středomořském letovisku Nice.
Francouzský soud zrušil zákaz nošení burkin na pláži ve středomořském letovisku Nice.  (Autor: EPA)
Autor: bru/ČTK - 
1. září 2016
16:52

Francouzský soud dnes zrušil zákaz nošení burkin na pláži ve středomořském letovisku Nice. Učinil tak jen pár dní poté, co stejně rozhodl v případě dějiště věhlasného filmového festivalu Cannes. Místní soudy tak podle očekávání využívají precedentu z minulého týdne, kdy nejvyšší správní soud pozastavil platnost zákazu burkin ve městě Villeneuve-Loubet.

Zákazy plavek, kterými muslimské ženy zahalují prakticky celé tělo včetně vlasů, se ve Francii začaly objevovat od konce července. Od poloviny srpna pak městské úřady za porušování těchto zákazů vybíraly pokuty. Krok vesměs zdůvodňovaly tím, že burkiny příliš zdůrazňují příslušnost k náboženství, což odporuje laickým zásadám republiky a může narušit veřejný pořádek v situaci, kdy se země vzpamatovává z teroristických útoků spáchaných radikálními islamisty.

Nejvyšší správní soud ale shledal tyto obavy jako neopodstatněné. Francie nicméně má zákon, který zakazuje nošení burek a nikábů, tedy muslimských oděvů a šátků zahalujících obličej a celé tělo.

sores ( 1. září 2016 17:31 )

 A to jako budou v těch těžkých, slaných, mokrých hadrech sedět na pláži až vylezou z vody???? V 35st. sedět se zahalenou palici no fuj,hnus! Chlapi můžou být nahé až na krátké plavky i děti a ženská celá zabalená????? Je to hnusný národ ti muslimové, myšlení primi.tivů!!

barracuda.sro ( 1. září 2016 17:25 )

Frantíci, jenom ustupujete,zákazy rušíte a ve finále zjistíte,že jste obyčejná muslimská kolonie.Jděte do rektu!!!!! Kde je Vaše hrdost!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa