Loni utekly za teroristy do Sýrie: Jedna ze školaček už je mrtvá!

 (Autor: Foto: EPA, ČTK)
Autor: ČTK - 
12. srpna 2016
06:49

Jedna ze tří britských dívek, které se loni vydaly na syrské bojiště podpořit Islámský stát, je po smrti. Podle zprávy BBC se o úmrtí dcery v syrském města Rakka dozvěděli její rodiče. Kadize Sultanaové bylo šestnáct let.

Dívka zřejmě zahynula při leteckém náletu spojeneckých sil. Do Sýrie spolu se svými dvěma stejně starými přítelkyněmi odletěla loni v únoru z londýnského letiště Gatwick. Britské ministerstvo vnitra zprávu o její smrti nekomentovalo.

Mladé Londýňanky, které utekly z domova, byly podle policie tajně převezeny do Sýrie přes tureckou hranici. Shamima Begumová, Amira Abaseová a Kadiza Sultanaová zamířily podle médií za svou další bývalou spolužačkou z londýnské školy Bethnal Green Academy. Případ loni vyvolal obrovskou vlnu pozornosti a také napětí ve vztazích mezi Británií a Tureckem.

Britské bezpečnostní složky odhadují, že do Sýrie dosud odcestovalo asi 600 britských muslimů, z toho asi 50 mladých žen a dívek. Řada z nich se připojila k radikálům z IS a dalších skupin. Ti, kteří se vrátí domů, představují pro Británii teroristickou hrozbu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rentierskej ( 12. srpna 2016 15:31 )

tak určitě!

rentierskej ( 12. srpna 2016 15:28 )

že tě to tak trápí. mně je babiš a jeho chujoviny, úplně ukradenej; estébáckej čobolák s husákovským slovníkem!

jerry ( 12. srpna 2016 11:59 )

Naše lůza si nechává vymýt mozek panem Babišem a nikdo se nad tím nepozastavuje. Vše je jen o vhodných argumentech a správně volené cílové skupině.

hejhej ( 12. srpna 2016 11:17 )

Je to smutné, když si někdo nechá vymýt mozek primitivními muslimy.

plysovykozisek ( 12. srpna 2016 10:32 )

 Tak mladé a tak blbé.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud