Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

„Zabíjejme Rusy a Íránce,“ vyzval bývalý šéf CIA. Radí dělat to tajně

Autor: mb - 
10. srpna 2016
18:10

Bývalý ředitel CIA Michael Morell (57) vyzval k zabíjení Íránců a Rusů v Sýrii. V rozhovoru pro americkou televizní stanici PBS uvedl, že tyto země musí údajně „zaplatit“ za svou zahraniční politiku na Blízkém východě. Někdejší šéf CIA je zastáncem tvrdých postojů – v minulosti například obhajoval mučení. Nyní je podporovatelem Hillary Clintonové (68), která se uchází o prezidentské křeslo.

„Když jsme byli v Iráku, Íránci dodávali zbraně šíitským milicím, které zabíjely americké vojáky… Musíme nyní zařídit, aby Íránci (za své činy) v Sýrii zaplatili, aby zaplatili Rusové,“ prohlásil Michael Morell. 

„Zaplatí tak, že budeme zabíjet Rusy? Budeme zabíjet Íránce?“ zeptal se nedůvěřivě moderátor. „Ano, ano, tajně. Nebudeme to oznamovat světu, nepřiznáme v Pentagonu, že jsme to udělali, ale ujistíme se, aby to v Moskvě a Teheránu věděli,“ odpověděl rázně exšéf CIA. Rozohnil se natolik, že navrhoval bombardování letadla syrského prezidenta Asada (50), útoky na vládní helikoptéry a další akce porušující mezinárodní právo.

Obhajoval mučení teroristů i zabíjení drony

Není to poprvé, co na sebe Morell upozornil kontroverzním chováním. Dříve obhajoval mučení údajných teroristů, zabíjení podezřelých drony a zkritizoval též senátní výbor pro bezpečnostní služby, který zkoumal mučení, jehož se měli dopustit příslušníci CIA.

Morell nyní působí v konzultační firmě Beacon Global Strategies, která má těsné vazby na Hillary Clintonovou. A právě Clintonovou Morell v poslední době několikrát veřejně podpořil v jejím boji o post prezidenta USA. Podle Morella je „velmi dobře připravena být vrchní velitelkou ozbrojených sil. Donald Trump je oproti tomu bezpečnostní hrozba.“

Analytici poukazují na to, že eskalace konfliktu v Sýrii by byla nežádoucí pro všechny strany. Od loňského podzimu, co se do konfliktu vložilo Rusko, přišel Islámský stát o značnou část svého území. USA ovšem vadí, že Moskva útočí i na takzvanou umírněnou opozici.

Zajímavý vývoj může přinést současné sbližování Turecka a Ruska. Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu (48) ve středu prohlásil, že Turecko a Rusko spolupracují na ukončení konfliktu v Sýrii.

hanka666 ( 11. srpna 2016 01:45 )

Na tebe ty kriple stačí 3 facky. Pak už by ses pos..ral, poch..cal až by ti spadli brejličky. Jooo, hnát lidi do války, to amíci umíte. A vy jste pak někde zalezlí v teplých kancelářích a v bordelích.

tgbg ( 10. srpna 2016 20:48 )

 Od CHVÍLE, co se do konfliktu vložily USA, přišel Islámský stát o značnou část svého území. Rusku ovšem vadí, že USA jsou jediné, kdo skutečně bojuje s terorizmem. Nevšiml jsem si že by jakýkoliv stát uznal takzvaný "islámský stát", nevím nic o tom že by se o jeho uznání jednalo v (popravdě naprosto trapné a zbytečné OSN).. O tzv. umírněné opozici toho moc nevím, vím ale jedno, a to je fakt že řežou hlavy desetiletým dětěm!!! Jedno je ale jisté! Putler je významným představitelem země, která má možná od 2 světové války na svědomí víc zločinů než kdokoliv jiný v historii!! Ani Hitler snad nenapadl tolik států jako RUSSKO !!! Jak je možné že Rusko ještě má nějaký hlas v OSN.

rescarot ( 10. srpna 2016 19:09 )

"Od loňského podzimu, co se do konfliktu vložilo Rusko, přišel Islámský stát o značnou část svého území. USA ovšem vadí, že Moskva útočí i na takzvanou umírněnou opozici". Nevšiml jsem si že by jakýkoliv stát uznal takzvaný "islámský stát", nevím nic o tom že by se o jeho uznání jednalo v (popravdě naprosto trapné a zbytečné OSN).. O tzv. umírněné opozici toho moc nevím, vím ale jedno, a to je fakt že řežou hlavy desetiletým dětěm!!! Jedno je ale jisté! Tento muž je významným představitelem země, která má možná od 2 světové války na svědomí víc zločinů než kdokoliv jiný v historii!! Ani Hitler snad nenapadl tolik států jako USA!!! Jak je možné že mu zdejší tisk dává slovo????

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud