Facebook zablokoval bojovnici s rakovinou: Beáta (†41) byla moc sexuální!

Autor: lm - 
12. 8. 2016
09:35

Beáta (†41) se dlouhou dobu statečně rvala s rakovinou vaječníků, nakonec ale bohužel loni v říjnu podlehla. Manžel John její fotku sdílel na internetu, aby podpořil výzkum léku na zákeřnou nemoc. Jenže Facebook fotku zablokoval. Byla prý příliš sexuální!

Facebook zablokoval snímek bojovnice s rakovinou, která na fotce ukázala jizvy po operaci. Manželovi zesnulé ženy přišlo vysvětlení, že snímek „ukazuje přílišné množství kůže a má sugestivní obsah“. Beáta (†41) je na snímku svlečená do půl těla a ňadra jí zakrývá cedule s výzvou: „Vládo Velké Británie: Profity z léků na rakovinu nás zabíjí“.

Snímek na internet umístil manžel bojovnice John Piears (49). Ten se po smrti své milované a „inspirativní“ ženy rozhodl, že rozjede kampaň, která měla vynést prostředky na výzkum léku na zákeřnou nemoc. Tváří kampaně byla právě jeho zesnulá žena. „Jsem pořádně naštvaný, bylo to opravdu nepříjemné. Je zřejmé, že fotka není nijak sexuální. Opravdu hodně jsem se s tou kampaní nadřel a oni to vypnuli,“ popsal John britskému deníku DailyMail.

Deník kontaktoval i zástupce Facebooku, kteří se omluvili a uvedli, že šlo o chybu. „Facebook je místo pro kampaně lidí a organizací, kteří bojují za to, v co věří, a Dying For a Cure (název Johnovy kampaně – pozn. red.) je toho skvělou ukázkou. V tomto případě jsme učinili chybu a už jsme se s charitou spojili, abychom jim dali vědět, že příspěvek jsme obnovili, a omluvili jsme se za nepříjemnosti, které jsme způsobili,“ uvedl mluvčí sociální sítě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

rentierskej ( 12. srpna 2016 15:18 )

1) osobně na fb či t totálně kašlu. 2) necháu, proč ženskou, bojující s rakovinou zablokují. 3) špinavé muslimské KURVY, propagující dementní islám a nejlépe i bojovníky isis, ty ovšem nikdo nezablokuje... 4) a to je DALŠÍ z důvodů, proč osobně na fb či t totálně kašlu.

jany ( 12. srpna 2016 12:35 )

mne se tyhle svlecene kampane nelibi. z rakoviny prsu udelaly uplne cirkus a prehlidku, kdo ukaze, ze je vetsi stabajzna. svet vazne nemocnyhc lidi ukazuje jako ruzovy raj, kde se smejeme s plesi. tohle byl zrejme pokud rozsirit to na dalsi druh nemoci a opet rozsirit marketingove pojeti nahoty a nedustojne projevy dal. sama jsem mlada a prochazim lecbou rakoviny. kazda dalsi naha nebo polonaha zenska, ktera si potrebuje dokazat, jaka je samice, tim, ze nam cpe svoje telo, mi prijde jako krok vedle. nemyslim si, e kvuli exhibicionismu mensiny musi trpet vsichni a krome toho to vypad,a ze snad vsechny pacientky s rakovinou touzi byt vyzyvave, svlecene a sexualne zbesile

andorea ( 12. srpna 2016 11:18 )

Já číst umím. Nejdříve zablokoval, pak odblokoval.

cheguevara2 ( 12. srpna 2016 10:35 )

Neoznačil, neumíš číst?

andorea ( 12. srpna 2016 10:02 )

 Toto mohl označit za sexuální a zablokovat jen dement. Evidentně i takové FB zaměstnává...

Zobrazit celou diskusi
Další videa