Holland: Bude to dlouhá válka. Hrozba ISIS v Evropě nikdy nebyla tak velká

Autor: bru/ČTK - 
26. 7. 2016
21:01

Islamistická hrozba ve Francii i v Evropě ještě nikdy nebyla tak veliká jako nyní, řekl dnes francouzský prezident François Hollande. Reagoval tak na dopolední teroristický útok na kostel na severu země, kde dva útočníci ozbrojení nožem zavraždili duchovního. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Zaútočit na církev, zabít kněze, to je hanobení republiky, zasévání strachu. Neboť teroristé nás chtějí rozdělit, postavit proti sobě,“ dodal prezident. Cílem radikálů je podle něj rozbití francouzské demokracie.

Útok, při němž dva muži dopoledne vnikli do kostela během mše, knězi prořízli hrdlo a další osobu těžce zranili, označil Hollande za ohavný čin a za novou zkoušku pro národ, který dosud truchlí za oběti atentátů z Paříže a Nice.

Stávající legislativa podle Hollandea umožňuje proti terorismu účinně bojovat a není třeba ještě zpřísňovat protiteroristické zákony, jak dnes požadovala pravicová opozice. Prezident vyzval k dodržování ústavy a principů právního státu.

Francie je podle svého nejvyššího představitele ve válce, a to jak v Sýrii a v Iráku, tak uvnitř země proti „džihádistům, extremistům a teroristům“. „Musím vám říci pravdu: tato válka bude dlouhá. Ale ujišťuji vás, my ji vyhrajeme,“ prohlásil Hollande.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hejhej ( 27. července 2016 11:06 )

Ti odporní politici, co natahali a stále tahají ( Sobotka) do Evropy vrahy mají tu drzost ještě něco veřejně tlachat. Buď mají v hlavách sr.ačky, nebo jsou tak sebestředí a nabubřeli, přesvědčení, že oni jsou nejchytřejší. Když vidím Hollande, Merkelovou, Junckera, Sobotku, Bělobrádka, chovance, Zaorálka a ožralu Kalouska mám zkažený den.

spitfajr ( 27. července 2016 08:17 )

Ne nadarmo je hodnocen jako nejhorší francouzské prezident!Ty jeho pokrytecké alibistické bláboly akorát tak nasírají nejen francouze a těmi žvásty úspěšně přilévá olej do ohně. !!! Konečně se našel důkaz: Video s vrahem z Mnichova je podvrh!!!! Proč z nás dělají hlupáky - ale to už přece víme! Kdo je tajemný novinář, který natočil klíčová videa z masakru v Nice i Mnichově? Stopy vedou opět do Izraele a k 11. září http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2585-konecne-dukaz-video-s-vrahem-z-mnicho va-je-podvrh-proc-z-nas-delaji-hlupaky-ale-to-uz-prece-vime-kdo-je-tajemny-novinar-ktery-natocil-kli cova-videa-z-masakru-v-nice-i-mnichove-stopy-vedou-do-izraele-a-k-11-zari.htm

1912 ( 27. července 2016 05:30 )

musíme sami začít proti té politické verbeži bojovat a konečně se nenechat už oblbovat !!!

anno ( 26. července 2016 22:45 )

Co čekat od Socana, příklad je Sobotka, vše podělá, je to servilita k Merkelové a Obamy, a milovník Mohameda!!!!!!!!

flesch2z ( 26. července 2016 22:31 )

Jo Holande, pokud ihned podáš demisi, pak mají Francouzi velkou šanci tuhle válku vyhrát.

Zobrazit celou diskusi
Další videa