Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

První trest za sexútoky migrantů v Kolíně. Mladík lízal ženě obličej

Autor: ČTK, simao - 
7. července 2016
16:45

Společně s dalšími muži obklíčil během silvestrovské noci ženu, kterou poté políbil a lízal jí obličej. Za sexuální nátlak dostal 21letý Iráčan roční trest odnětí svobody – podmíněně. Jde vůbec o první trest spojený se sexuálními útoky v Kolíně. Doteď se řešily pouze výtržnosti jiného druhu.

Německý soud ve čtvrtek poprvé odsoudil jednoho z pachatelů silvestrovských útoků v Kolíně nad Rýnem za sexuální trestný čin. Jednadvacetiletému Iráčanovi uložil podmíněný trest ročního vězení.

Odsouzený Iráčan dostal trest za sexuální nátlak. Podle obžaloby během silvestrovské noci spolu s dalšími muži obklíčil u kolínského nádraží ženu, kterou si k sobě přitáhl, políbil ji a lízal jí obličej.

Za nápomoc k trestnému činu sexuálního nátlaku a pokus o něj ve čtvrtek soud poslal na rok do vězení také 26letého Alžířana. I on dostal trest odnětí svobody podmíněně.

V souvislosti s útoky v noci na letošní Nový rok soud uložil už několik trestů, dnes ale poprvé kvůli sexuálnímu deliktu. Dosud padaly rozsudky za krádeže, přechovávání kradených věcí a podobné trestné činy.

Kvůli útokům přijala policie během půl roku celkem 1200 trestních oznámení. Zhruba 500 z nich se týkalo sexuálních trestných činů, informovala agentura DPA. Potvrdil to státní zástupce Ulrich Bremer, podle kterého je však velmi těžké dostat všechny případy před soud, neboť kvůli „chaotické situaci“ oběti většinou pachatele nedokážou identifikovat.

Soudy zatím v souvislosti se silvestrovským násilím odsoudily 16 mužů. Obviněných je v současnosti 215 osob, většina z nich pochází z Alžírska a Maroka. U všech jednadvaceti případů, v nichž jde o trestný čin znásilnění, policie vyšetřování vede proti neznámé osobě.

Silvestrovské útoky vyvolaly v německé společnosti debatu, která vedla mimo jiné ke zpřísnění zákona postihujícího sexuální trestné činy. Normu dnes schválil Spolkový sněm.