Pacientka (82) musela podstoupit amputaci: Omylem jí uřízli druhou nohu!

Ilustrační snímek
Autor: lm - 
29. 6. 2016
22:30

Noční můra každého pacienta před operací! Dvaaosmdesátiletá pacientka z Ázerbájdžánu vyrazila do nemocnice na rutinní amputaci nohy, kterou musela podstoupit kvůli cukrovce. Když se ale vzbudila, čekal ji šok.

Tarlan Mammadova (82) z Ázerbájdžánu nemohla uvěřit svým očím, když se probudila po operaci a zjistila, že jí lékaři uřízli pravou nohu. Pacientka s diabetem ale do nemocnice přišla na amputaci levé nohy, kterou napadla gangréna.

Lékaři v následném prohlášení uvedli, že kvůli gangréně by museli stejně amputovat obě nohy. „Nejdříve jsme měli amputovat levou nohu. Abychom pacientce zachránili život, museli jsme provést naléhavou amputaci. Pravou nohu jsme amputovali omylem. Vysvětlili jsme ale příbuzným, že bychom ve finále stejně museli amputovat obě nohy,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Valeh Karimov.

Případem se i přesto zabývá speciální vyšetřovací komise. Informace ministerstvo zveřejní po uzavření případu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

dvorece ( 20. dubna 2017 20:15 )

U nás se stal podobný případ, jenže s ledvinou. Chlapovi věhlasní chirurgové odoperovali místo nemocné ledviny zdravou. Přežil jejich péči po transplantaci ještě 11 let, už umřel.

majojo ( 30. června 2016 04:51 )

Geniální argument. A co takhle: Vaši babičku jsme sice nechali vykrvácet, ale to víte, v jejím věku... stejně by časem umřela.

Zobrazit celou diskusi
Další videa