Drama při prezidentské cestě na Donbas: Porošenko se prý dostal do přestřelky

25. 6. 2016
15:47

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Kyjevě to v sobotu oznámil mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K incidentu podle něj došlo v pátek, kdy se hlava státu nacházela v Doněcké oblasti. Navzdory střelbě prý Porošenko inspekční cestu nepřerušil.

Lysenko neuvedl, kde k ostřelování mělo dojít. Prohlásil jen, že nepřátelská minometná palba byla v pátek zaznamenána v obcích Zajceve, Majorsk, Avdijivka, Opytne a Voďane, které většinou leží severně od Doněcka. Povstalci tam na armádní pozice vypálili 130 min a 26 granátů, uvedl mluvčí. 

„Nehledě na nepřátelskou palbu prezident provedl inspekci několika našich opěrných bodů a pobesedoval s ukrajinskými vojáky,“ konstatoval Lysenko. Několika z nich předal vysoká ukrajinská vyznamenání. 

Prezident Porošenko už provedl několik neohlášených návštěv neklidného Donbasu, podle dostupných informací se ale dosud do nebezpečné situace nedostal.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

marais ( 26. června 2016 09:47 )

A proč tam nejel s bílou vlajkou a nepřivezl mírové řešení...zabíjet vlastní lidi mu není blbé?co je to za presidenta!

tgbg ( 26. června 2016 08:08 )

PUTLER JE RUSKÝ FAŠISTA CO UMOŽNIL RUSKÝM ZLOČINCŮM OKUPOVAT UKRAJINU A MÍT NA ÚZEMI RUSKÉ ŽOLDÁKY !!

1912 ( 25. června 2016 22:22 )

POROŠENKO JE UKRAJINSKÝ FAŠISTA CO UMOŽNIL US ZLOČINCŮM OKUPOVAT UKRAJINU A MÍT NA ÚZEMI US ŽOLDÁKY !!

ornellatlustoprdka ( 25. června 2016 22:02 )

Jak jsme se v minulosti již někkolikrát přesvědčili, fantazie Kyjevské junty nezná mezí

flesch2z ( 25. června 2016 20:10 )

Ještě foto s tygrem a je to Putin II.

Zobrazit celou diskusi
Další videa