Kim se opět chlubí odpálením rakety. Tentokrát z ponorky

Autor: ČTK - 
23. dubna 2016
15:22

Severní Korea v sobotu zřejmě odpálila balistickou raketu z ponorky u svého severovýchodního pobřeží. Podle agentury AP o tom informovaly jihokorejské vojenské zdroje, které si nepřály být jmenovány. Pchjongjang letos již podnikl několik raketových testů, včetně zkoušky jaderné zbraně, v rámci snahy o předvedení svých bojových kapacit.

Pokud se informace potvrdí, vzrostou tím ještě větší obavy z toho, jaké má KLDR vojenské možnosti, a to zejména ve Spojených státech, které se doposud cítily před tímto státem díky své vzdálenosti poměrně bezpečné.

Ponorky jsou od světových válek obávanou zbraní, protože mohou v cestě k protivníkovi překonávat obrovské podmořské vzdálenosti, aniž jsou zaznamenány. To platí hlavně od studené války, kdy ponorky s jaderným pohonem pluly oceány s náklady raket s jadernými hlavicemi.

KLDR již předvedla schopnosti svého ponorkového loďstva, když potopila v roce 2010 jihokorejskou válečnou korvetu Čchonan, na jejíž palubě zahynulo 46 námořníků.

V Severní Koreji se připravuje na začátek května sjezd jediné, vládnoucí politické strany – Korejské strany práce. Mnozí pozorovatelé jsou přesvědčeni, že vůdce Kim Čong-un bude chtít této příležitosti využít k tomu, aby prezentoval vývoj severokorejských vojenských kapacit.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 24. dubna 2016 06:46 )

JISTĚ TED MÁJÍ ZLOČINCI US DŮVOD KAM OPĚT POSLAT ZLOČINECKOU ARMÁDU NEBOT NEDOPUSTÍ MÍT TO CO SAMI VLASTNÍ ATOMOVKU !!!ANO ONI MOHOU DĚLAT CO CHTĚJÍ !!!

Ruudazvostravy ( 23. dubna 2016 21:42 )

Paráda,napřet Kymčok sundá ÚSÁčům f Ňůjórku pár paneláků a pak bude f Kórejy na Tráfoskváre májová veselyce.

flesch2z ( 23. dubna 2016 21:39 )

To teprv bude atomovka, až ta malá vyžraná koule rupne.

a-z- ( 23. dubna 2016 19:28 )

Lidí je jak s r a č e k.

tomik007 ( 23. dubna 2016 18:19 )

ANO - je to levnejsi nez dat nazrat obcanum.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud