Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Ohňostroj změnil chrám v ohnivé peklo: Přes sto mrtvých, stovky zraněných

Autor: ČTK, zst - 
10. dubna 2016
09:15

Více než sto lidí v neděli zahynulo a přes 200 dalších utrpělo zranění při požáru v hinduistickém chrámu v jihoindickém státě Kérala. Příčinou neštěstí byl údajně nezvládnutý ohňostroj. Požár v chrámu je pátý nejtragičtější neštěstí v Asii za deset let.

Počet obětí požáru v indickém chrámu rychle roste, podle indických úřadů je jich už přes stovku. Policie uvedla, že kolem 3:30 místního času (o české půlnoci) se od budovy ozvala mohutná exploze a následně komplex zachvátily plameny, které v něm uvěznily množství věřících.

V chrámu se slavil svátek a jiskry, které odlétly ze slavnostního ohňostroje, zažehly petardy uskladněné v blízkosti církevní stavby, sdělila policie. Vznícený chrám se zčásti zřítil. Na místě byly v tu dobu údajně tisíce lidí.

Na místo zamířil indický premiér Narendra Modi. Požár označil za šok a srdcervoucí tragédii.

Nemocnice přijaly pacienty s těžkými popáleninami. Místní úřady oznámily, že oheň již byl uhašen a na místě pracují záchranáři, kteří pátrají v troskách po možných přeživších. Podle agentury AP se ohňostroj konal u chrámu bez povolení úřadů. Od něj chytla pyrotechnika uskladněná na čtvrteční oslavy boha Višnu. Výbuch byl cítit v domech i kilometr vzdálených.

V Indii shořel hinduistický chrám, část se zřítila. Oheň zabil desítky lidí, stovky zranil. Příčinou je zřejmě ohňostroj.V Indii shořel hinduistický chrám, část se zřítila. Oheň zabil desítky lidí, stovky zranil. Příčinou je zřejmě ohňostroj. | Reuters

„Obrovský kus betonu letěl vzduchem. Trosky skončily až u nás na dvoře, popsal BBC Jayashree Harikrishnan, jeden z obyvatel domů v okolí chrámu. Indický ministr vnitra už nařídil nehodu důkladně vyšetřit. 

Podle tamní policie bude identifikace mrtvých trvat i několik dní, protože jejich těla byla spálena k nepoznání. Pomoci bude muset až analýza DNA.

flesch2z ( 10. dubna 2016 13:19 )

Jo, pokud hromadně neznásilňují. Jsou to cikáni s rozdílem, že v Indii jsou věřící.

flesch2z ( 10. dubna 2016 13:14 )

Loni v létě trénovali falešný poplach, mají to zmáknutý.

victor1 ( 10. dubna 2016 10:11 )

Všichni věřící šmejdi mají imaginární peklo,akorát čeští řadoví občané ho mají někdy skutečné.

victor1 ( 10. dubna 2016 10:08 )

Sakra,já už jsem se málem začal tetelit blahem,že to bylo v nějaké mešitě a ono to bylo v hinduistickém chrámu.Tak to je tragédie,tito jsou mírumilovní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud