Lidé se bojí našeho dítěte, zoufají rodiče. Syn trpí děsivou nemocí

Autor: shp - 
10. 4. 2016
18:01

Je mu teprve 10 měsíců, ale dětství má cokoliv, jen ne šťastné. Malý Oscar Langham z britského Staffordshiru se narodil se vzácnou chorobou, kvůli které má celé tělo pokryté červenými boulemi. Jak stárne, jeho stav se zhoršuje a lékaři si nevědí rady. Cizinci se dítěte bojí, že by je mohlo nakazit.

Chlapeček se narodil s vážnou nemocí, která se odborně nazývá histiocytóza z Langerhansových buněk (LCH). Jde o chorobu podobnou rakovině, protože napadá imunitní buňky v těle. Kvůli nemoci má Oscar po celém těle červené boule. A to dokonce i na jazyku a očích.

Lékaři zkoušeli chemoterapii i léčbu steroidy, ale nic z toho nezabralo. Rodiče tak mají o svého synka velký strach. S přibývajícím věkem se totiž jeho stav zhoršuje. „Když se Oscar narodil, měl na těle pár teček,“ řekl jeho otec Daniel Langham.

Nejdřív jsme si neuvědomili, že něco není v pořádku, mysleli jsme si, že je to obyčejná novorozenecká vyrážka. Od té doby se to ale neustále zhoršuje,“ dodal Daniel. Lidem se chudák chlapeček hnusí a bojí se na něj sáhnout.

Lidi se pořád ptají, zda má plané neštovice, a často na něj zírají a ukazují na ulici. Nechtějí k němu chodit,“ protože se bojí, že by to chytili. Doktoři se stále snaží přijít na to, co nemoc způsobuje. Jejich snahy ale zatím nebyly úspěšné.

Doporučujeme
niki2802 ( 19. dubna 2016 19:06 )

chlapeček je miloučký je mi ho moc líto,kéž by neměl tuhle nemoc a byl by zdravý jako rybka i přes to vypadá že je štastný chlapeček

Dianela ( 15. dubna 2016 16:57 )

Chlapček je zlatý a veľmi ma mrzí, že okolím je kvôli ochoreniu odmietaný. Ľudia by sa najprv mohli rodičov narovinu opýtať, či je to nákazlivé a viac sa zaujímať ako pomôcť než ukazovať naňho prstom na ulici a vytvárať si vlastné teórie. Dúfam, že sa pomoc nakoniec nájde.

1912 ( 10. dubna 2016 22:07 )

to je od zločinecké US nařízeno ani bychom se nedivili !!

byvalyvoliccssd4 ( 10. dubna 2016 22:04 )

Znáš nějakého sociálního demokrata, který by nebyl hovado?

byvalyvoliccssd4 ( 10. dubna 2016 20:46 )

ČSSD navrhovala zákon o eutanázii (utracení starých, nemocných a podřadných lidí). Zákon zatím neprošel. Nejvýznamější vůdce sociální demokracie Hitler takový zákon již realizoval.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa