Žadonil o život, policista ho zastřelil: Nyní strážníka soudí za vraždu

3. 4. 2016
05:45

Americký policista Philip Brailsford z Arizony se nyní před soudem zodpovídá z vraždy. V lednu totiž bez váhání zastřelil ve městě Mesa Daniele Shavera (†26), přestože Shaver krátce před smrtí žadonil, aby strážce pořádku nestřílel.

Mladík Daniel Shaver byl těžce opilý, když udělal tu hloupost, že vytáhl vzduchovku a z hotelového okna mířil na různé objekty. Hosté zavolali policii, ta na místo dorazila a během deseti vteřin bylo po všem. Jen co vystoupili z auta, nařídili silně intoxikovanému muži, aby si lehl a vzápětí tělo Daniela Shavera provrtalo devět kulek. „Prosím nestřílejte, prosím,“ stihl ještě mladý muž říci, než vydechl naposled.

„Za 29 let, co pracuji jako obhájce, jsem ještě nezažil tak špatnou policejní práci,“ prozradil médiím Humberto Guizar, právní zástupce rodiny, jenž nyní žaluje policii.

„Oznamovatel nám nahlásil, že muž má v kraťasech pistoli. Policisté Shaverovi přikázali, ať zvedne ruce a on místo toho sáhl do pravé kapsy, vytáhl dotyčný předmět a namířil ho proti nim,“ nesouhlasí policie. Dotyčným předmětem byla dle svědků lahev vody.

Státní zástupce Bill Montgomery ale rozhodl, že policista Brailsford bude stíhán za vraždu, protože „projevil extrémní neúctu k lidskému životu a způsobil smrt člověka.“

Daniel Shaver po sobě zanechal manželku a dvě malé děti. Rodina neupřesnila výši finanční kompenzace, kterou bude případně po policii chtít. Prozradili jen, že nechají na soudu, aby jim přidělil „spravedlivou částku“. 


1912 ( 3. dubna 2016 17:59 )

RADĚJI TY RUSÁKY A ČÍNU NEŽ VÁLEČNÉ ZLOČINCE US CO OD R,45 VEDOU PO SVĚTĚ SAMÉ VÁLKY

balika ( 3. dubna 2016 12:22 )

Šušká se, že G21 prý měnila jména na seznamech a vyměnila lidi, kteří sem byli vybrání jako potřební a dala přednost solventním žadatelům. Kdo shrábnul peníze ?

vvogh.t ( 3. dubna 2016 11:39 )

konimrd ( 3. dubna 2016 11:38 )

v Mýtě si majitel diskotéky myslel že je mistr světa a naběh strážníkovi na odjištěnou zbraň a v podstatě se střelil sám

balika ( 3. dubna 2016 11:37 )

Nakopat Člověka v plísni do zadku.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa