Při žehlení prsů jsou použity rozžhavené předměty, obvykle kameny nebo kladiva, kterými jsou doslova vyžehleny prsy mladých dívek. Jde o velice bolestivou proceduru, která nevratně ničí prsní tkáň. Účelem žehlení prsů je mladé dívky učinit méně atraktivní, aby si jich nevšímali muži a nedošlo k předmanželským těhotenstvím.

Žehlení prsů vzniklo v africkém Kamerunu, ale provádí se také v Nigérii nebo Čadu. Často ho přitom svým dcerám dělají samy matky. Informace o této praktice zvedly z židle poslance Jakea Berryho z Konzervativní strany.  Ten teď bije na poplach, že spousta přistěhovaleckých dívek může být barbarsky zohavena.

Existuje tu nebezpečný nedostatek vědomostí. Vláda by měla jednat a vydat odborné poučení všem místním úřadům a ostatním veřejným sektorům o varovných příznacích, které by mohly odhalit tuto praktiku,“ řekl Jake Berry The Times.

O tomto problému poprvé promluvil i v Dolní komoře Spojeného království. „Dívky mladé i deseti let jsou vystaveny nepředstavitelné bolesti a utrpení. Navíc jsou vystaveny zdravotním problémům včetně rakoviny, infekcím a cystám,“ prohlásil Berry.

Žhavé kameny, kladiva a špachtle jsou používány dvakrát denně po několik týdnů, aby zpomalily nebo v některých případech zastavily přirozený vývoj prsů,“ prohlásil s tím, že jako omluva k rituálu jsou často uváděny kultura náboženství a tradice.

Pozor, v galerii jsou drastické snímky. Vhodné až od 18 let.

Fotogalerie
6 fotografií