Ať je incest a nekrofilie legální, žádají liberálové ve Švédsku

Autor: mb - 
25. února 2016
11:45

Nekrofilie a incest by měly být ve Švédsku legální. Tak přesně takový návrh schválilo před pár dny mládežnické křídlo Liberální lidové strany, která patří mezi hlavní opoziční strany ve švédském parlamentu. Ideu mládeže už sice odsoudilo vedení strany, ale samotné schválení bizarního nápadu vypovídá o ideologickém rozporu některých rodilých Švédů a muslimské komunity, která začasto pohrdá hodnotami liberální společnosti.

„Obecně vzato neradi mícháme morálku do zákonů… Chápu, že nekrofilie (sexuální styk s mrtvolami, pozn. red.) a incest mohou být vnímány jako nezvyklé či nechutné, ale legislativa nemůže být ovlivňována takovými pojmy jako »nechutné«,“ prozradila švédským médiím Cecilia Johnsson, předsedkyně mládežnického křídla Liberální lidové strany.

„Progresivní“ krok mladí politici schválili na svém zasedání v neděli. V praxi by to vypadalo tak, že sex mezi sourozenci by byl legální po dovršení 15. roku života obou zúčastněných a jejich vzájemného souhlasu.A na „souhlas“ mysleli liberálové i u nekrofilie. „Vy byste měli rozhodovat, co se stane s vaším tělem po smrti. Pokud chcete své ostatky zanechat muzeu či vědě, mělo by to být respektováno. Stejně tak by mělo být respektováno, pokud své ostatky odkážete někomu, kdo s nimi bude spát,“ tvrdí bez špetky ironie Johnsson.

Bizarní ideu mladých liberálů už odsoudili přední politici, a to dokonce z vlastní strany. „Incest by měl zůstat nelegální. Stejně tak se domníváme, že zůstane nezákonné mít pohlavní styk s mrtvolou,“ řekl mluvčí Liberální lidové strany Adam Alfredsson. Přední člen strany Carl B. Hamilton (70) taktéž odsoudil možnost legalizace incestu a nekrofilie. „Uvědomujete si, že se lidé vašemu liberalismu smějí, vy hlupáci? A jaké další »urgentní« problémy řeší mladí liberálové ve Stockholmu? Sex s nosorožci?“ nebral si servítky Hamilton.

Švédsko má početnou muslimskou komunitu, která byla loni posílena zhruba 160 tisíci nově příchozími imigranty převážně ze Sýrie a Iráku. Muslimská mládež často neuznává hodnoty a normy liberální společnosti. Ruský patriarcha Kirill upozornil, že muslimy do náruče islamistických radikálů vhání chování západní společnosti. „Islámský stát vytváří civilizaci, která je postavena v protikladu k bezbožné, sekulární a ve svém ateismu radikální společnosti,“ prohlásil patriarcha moskevský a vší Rusi.

Není to poprvé, co se v Evropě objevují kontroverzní návrhy na zrušení odvěkých tabu. Tak např. v roce 2014 Etická rada Německa doporučila zrušení kriminalizace incestu poté, co byl muž odsouzen ke čtyřem letům vězení za to, že se svou sestrou zplodil čtyři děti. „Většina členů rady je toho názoru, že není správné, aby zákon zachovával sociální tabu,“ stálo v prohlášení Etické rady, která je sdružením expertů z řad psychologů, právníků, lékařů a dalších odvětví.

V západních zemích Evropy navíc existují sdružení, která volají po uzákonění pedofilie. I v České republice vystoupili pedofilové ze stínu. Ti sice zatím nemluví o legalizaci sexu s dětmi, ale chtějí o „problému“ diskusi. V roce 2013 se vůbec poprvé zúčastnili homosexuálního průvodu Gay Pride. Na internetu mají dokonce svou stránku, kde se otevřeně hlásí k „erotické náklonnosti k dětem“.

Samotní mladí liberálové ze Švédska si z kritiky svých starších spolustraníků nic nedělají. „Jsme mládežnické křídlo a jedním z našich úkolů je být o krok kupředu,“ tvrdí sebevědomě předsedkyně Cecilia Johnsson.

hejhej ( 25. února 2016 15:37 )

Nekrofilie, incest, pedofilie, zoofilie je "přednost" muslimálů a zvrhlé švédské mládeže.

pyty007 ( 25. února 2016 15:25 )

 Tak tohle snad ani nemůže nikdo myslet vážně, že by jen připustil diskuzi o povolení pedofílie......

rentierskej ( 25. února 2016 14:54 )

jééé! a pak, že se svět dááávno v pr/del neobrací! vždy jsem tvrdil, že když se začne ustupovat, např. gayům a lesbám, (manželství, děti...); pak se jednou ozvou i JINÉ dotčené skupiny! a ono už je to tady, (tedy ve švédsku)! 1) "...ale legislativa nemůže být ovlivňována takovými pojmy jako »nechutné«...", (jenomže ten MRTVÝ se už jaksi nemůže vyjádřit, zda má na "sex chuť"); což by legislativa MĚLA zohledňovat! 2) incest? ten je zakázán snad především proto, že BL/BEČ/KY plodit ZÁMĚRNĚ, je asi zcestné, ne?! NESTAČÍ VIR ZIKA?! TO BUDE HŇU/PŮ...! 3) karel schwarzenberg se stydí za česko..., (co by asi říkal na švédsko)! a kontrolní otázka: co mají společného nekrofil a pivař?! (OBA MAJÍ RÁDI STUDENOU DVANÁCTKU)!

1pepan ( 25. února 2016 14:32 )

Švédi jsou ti chytří při plných smyslech, co nás v EU šikanují, Švédi EU neopustí, opustit EU chtějí jen šílenci jako jsme my.

prycsnima ( 25. února 2016 12:56 )

 Už chybí jenom sex s potratama ! Tahle přiblblá evropská civilizace lezoucí mus limákum do pr delle si fakt už nic normálního nezaslouží.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud