Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Záhubu Zemi prý přinese kometa! Podle vědců jsou to "časované bomby"

Fotografie
V naší sluneční soustavě jsou stovky komet, přezdívá se jim kentauři.  (Autor: internal)
Autor: lm - 
23. prosince 2015
19:56

Zapomeňte na asteroidy, větší nebezpečí nám prý hrozí z komet! Podle vědců je nebezpečí, které představují komety pohybující se v naší sluneční soustavě, podceňováno.

Za poslední dvě dekády astronomové ve sluneční soustavě objevili stovky komet, které mohou představovat potenciální riziko pro Zemi. Vědci jim přezdívají "kentauři" a jejich oběžné dráhy začínají u Neptunu.

Kentauři mají velmi nestabilní oběžné dráhy a jejich průměr se pohybuje mezi padesáti až sto kilometry! Tyto koule tvořené ledem a prachem jsou tak větší něž asteroidy, které NASA bedlivě pozoruje kvůli možnému střetu se Zemí. Nestabilita jejich oběžné dráhy je způsobena tím, že je vysoce pravděpodobné, že je v budoucnu z jejich dráhy odchýlí gravitační pole Jupiteru, Saturnu, Uranu či Neptunu. Plynní obři by je pak mohli nasměrovat přímo na Zemi!

Příliš bát se ale nemusíme. Podle vědců k takovému jevu dochází jednou za 40 až 100 tisíc let. Mnoho vědců věří ale tomu, že dinosaury před 65 miliony let vyhubila právě kometa. "Kolize s kentaurem s sebou přináší riziko, že do naší atmosféry bude vrženo velké množství prachu a kouře, což by mělo stejné dopady jako nukleární zima," uvedl tým vědců v magazínu Královské astronomické společnosti. Pokud by se do atmosféry dostalo velké množství prachu a kouře, došlo by k poklesu teplot a změně klimatu, která by měla za následek masové vymírání mnoha druhů.

V naší sluneční soustavě jsou stovky komet, přezdívá se jim kentauři. V naší sluneční soustavě jsou stovky komet, přezdívá se jim kentauři. | LunarPlanner

vojta42t ( 21. května 2018 09:11 )

"Záhubu zemi přinese kometa" je asi tak stejný nesmysl jako byste řekli že "Záhubu člověku přinese kdykoliv si umyje ruce" ... kometa zemi jen dočasně steriliziuje (stejně jako to mýdlo s desinfekcí) Země tu bude dál a rozhodně se nebude úderem komety cítit jakkoli ohrožena

venxa ( 23. prosince 2015 22:24 )

Ti narudli debikove jako zaharvi a tonny44 mali mindraky od re doby co zakopli o kladivo, vrazili si srp do pr.dele a ruda hvezda jim spadla na jejich dutou hlavu.

dr.shapiro ( 23. prosince 2015 22:24 )

 kupka papíru zvaná blesk,už nadělala v makovicích vidláků víc škody než náraz meteoritu do palice každého z nich!

tggb ( 23. prosince 2015 21:47 )

ty tomu h.ovno rozumíš, blbe

tggb ( 23. prosince 2015 21:45 )

první ránu chytneš ty, zajebanej rusáku

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud