Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 27°C

V Argentině se zřítil autobus do propasti: Nejméně 43 mrtvých

Autor: ČTK, mb - 
14. prosince 2015
14:14

Nejméně 43 příslušníků argentinského pohraničního četnictva zahynulo při nehodě autobusu u města Rosario de la Frontera na severu Argentiny. Informoval o tom argentinský deník La Nación. Dalších osm lidí bylo při nehodě zraněno. Přeplněný autobus vezoucí padesátku četníků se zřítil časně ráno do zhruba pětadvacetimetrové propasti, když přejížděl most.

Nehoda, jejíž přesné příčiny zatím nejsou známy, se stala asi 20 kilometrů od města Rosario de la Frontera v provincii Salta na severozápadě Argentiny. Vozidlo bylo součástí konvoje tří autobusů, jímž ze Santiaga del Estero do San Salvadoru de Jujuy cestovalo argentinské četnictvo chránící nedaleké hranice s Chile, Bolívií a Paraguayí. Ve zříceném autokaru jelo 51 lidí, zranění byli převezeni do okolních nemocnic. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu. 

Za jednu z možných příčin nehody označili někteří, včetně šéfa místních hasičů Eugenia Burzaka, špatný stav silnice, jíž se prý místní lidé za tmy raději vyhýbají. Děravý povrch vozovky mohl zapříčinit osudovou závadu na vozidle. „Zdá se, že jedna z pneumatik autobusu praskla, bohužel těsně před vjezdem na most,“ řekla nová ministryně národní bezpečnosti Patricia Bullrichová, která dorazila na místo. Autobus s prasklým kolem se podle ní stal těžce ovladatelným a prorazil mostní zábradlí. 

Soustrast pozůstalým vyjádřil i nový argentinský prezident Mauricio Macri, který mimo jiné prohlásil, že je „potřeba zlepšit stav vozovek, aby se takové věci nestávaly“. Zároveň vyhlásil národní den smutku za oběti neštěstí.  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa