Černá skříňka ruského letadla odhalila „divný“ zvuk: Výbuch vteřinu před pádem?!

Autor: ČTK, ph - 
7. listopadu 2015
17:29

Egyptské úřady kontrolují záznamy z kamer na letišti v Šarm aš-Šajchu a pátrají po jakékoli podezřelé aktivitě související s pádem ruského dopravního letadla minulou sobotu. V troskách stroje, který se zřítil na Sinajském poloostrově, zahynulo 224 lidí.

Příčina pádu není známá, američtí a britští představitelé se ale domnívají, že mohlo jít o útok teroristů, kteří do zavazadlového prostoru umístili bombu. Šéf egyptské vyšetřovací komise potvrdil, že v poslední vteřině záznamu se z nalezené černé skříňky ozývá zvuk, který je nyní podrobován analýze. K rozhodujícímu závěru ale komise zatím nedospěla.

„Chceme zjistit, zda například někdo neprošel kolem bezpečnostních pracovníků nebo detektorů kovů. Snažíme se rovněž zjistit, zda nedošlo k nějaké neobvyklé činnosti policistů či letištního personálu,“ uvedl předtím nejmenovaný zdroj podle agentury Reuters.

Jde o vůbec první náznak, že i egyptské úřady by se mohly domnívat, že na pádu letadla se někdo podílel. Šéf vyšetřovací komise na dnešní tiskové konferenci nicméně řekl, že stále jsou považované za možnou příčinu neštěstí všechny zvažované scénáře. Vyšetřovatelé pokračují ve shromažďování všech dostupných informací o katastrofě.

Podle zdrojů agentury AP začalo rovněž vyšetřování letištního personálu, který přišel do kontaktu se zříceným ruským strojem. Několik zaměstnanců již bylo vyslechnuto.

marais ( 8. listopadu 2015 10:59 )

A co ten zvuk způsobilo? v které části se letadlo rozlomilo? šlo o výbuch z vnitřku či vně a kdo za to může? Experti jen mlží!

balika ( 7. listopadu 2015 19:13 )

Egypt spolupracuje s Ruskem, koupil Mistraly a Rusko je vybaví vrtulníky. To se nelíbí teroristům, ale z Pentagonu.

balika ( 7. listopadu 2015 17:37 )

Amíci a Britové kalí vodu. Nechte to na ruské rozvědce, ta si zjistí, čí raketa letadlo zasáhla.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud