Památník pro mrtvé z letadla: Ruské sousoší má mít podobu nejmladší oběti

Autor: ČTK - 
5. listopadu 2015
13:41

V Rusku chtějí postavit památník obětem letu 9268 společnosti Kogalymavia, který se zřítil poslední říjnový den v Egyptě. Sousoší by mělo stát na letišti Pulkovo a má vypadat jako „hlavní pasažér“ letadla, Darina Gromova (†10 měsíců).

Nejedná se o oficiální plán úřadů, ale o petici, která za pouhé tři dny nasbírala už 160 tisíc podpisů. „Myslím si, že by památník měl zobrazovat malé dítě (Darinu), která symbolizuje všechny mrtvé. Vždyť i dospělí lidé, kteří zemřeli, jsou pro své rodiče stále jen děti. Také by tam měla být vyryta jména všech obětí,“ prozradil ruským médiím autor nápadu Ruslan.

Ikonické foto

Foto malé Dariny se stalo symbolem tragédie, pro batole to byla vůbec první cesta letadlem v životě a se zájmem si prohlížela obrovské stroje pohybující se po rampě. Snímek pořídila její matka a pojmenovala jej „hlavní pasažér“. Foto umístila na sociální síť ještě před tragédií.

Teroristický útok?

Důvod pádu letadla ruských aerolinií zatím není znám. Spekuluje se o teroristickém útoku i závadě letadla. Britský ministr zahraničí Philip Hammond (59) považuje za „velmi pravděpodobné“, že na ruské letadlo spáchala atentát odnož radikální skupiny Islámský stát působící na Sinajském poloostrově. Ke stejnému závěru dospěla podle CNN i americká rozvědka. Rusko však takové závěry považuje za předčasné. „Dosavadní hypotézy o příčinách pádu ruského letadla nad Egyptem jsou spekulace,“ prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov (48).

Ruský stroj se zřítil v Egyptě nad Sinajem 31. října, všech 224 lidí na palubě zahynulo, Darina byla nejmladší obětí tragédie. Podle prvních výsledků pitvy byli někteří pasažéři ohořelí a před smrtí utrpěli zranění, která poukazují na explozi uvnitř letadla.

ramsesss ( 5. listopadu 2015 20:38 )

No fandim ti , jen rusák už měl podle tebe být vyhlazen .. za to malazijské letadlo..

woafn ( 5. listopadu 2015 16:56 )

Je to strasliva tragedie, ktera je dilem tech Allahovych humanoidnich odpadu. Jedinou moznou odvetou je tyto Allahovy odpady TOTALNE VYHLADIT z povrchu teto planety. Veleni ruske armady by k dosazeni tohoto cile melo okamzite masove nasadit NUKLEARNI ZBRANE !!! Prezident Putin by mel k tomuto TOTALNIMU NUKLEARNIMU uderu ihned vydat rozkaz!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud