Objev ruských vědců: Našli gen „chladnokrevných zabijáků“

Autor: mb - 
31. října 2015
07:24

Ruští vědci našli „zabijácký gen“, jenž ovlivňuje jednání lidí, kteří jsou schopni chladnokrevně vraždit. Dodnes se prý mělo za to, že chladnokrevné vraždy jsou spojeny se syndromem ADHD (hyperkinetická porucha). Své výsledky vědci zveřejnili v odborném časopise Journal of Criminal Justice.

„Dříve se předpokládalo, že většina vražd a dalších surových zločinů je přímým důsledkem impulzivní agrese zločince, která se rozvinula ještě v dětství v souvislosti se syndromem ADHD. Naše výsledky ovšem poukazují na to, že velká část krutých, plánovaných, chladnokrevných vražd není nijak spjata s výše uvedeným syndromem,“ uvedl kolektiv autorů v úvodu ke studii.

„Prokletý“ receptor D4

Podle vědců prý za vše může receptor D4, který je již v současnosti spojován s mnohými nemocemi, jako např. schizofrenie, bipolární porucha, ale třeba i Parkinsonova choroba nebo anorexie. „U chladnokrevných zločinců jsme nepozorovali znaky impulzivní agrese, dotyční byli vychováváni ve »slušných rodinách«. Tito lidé mají ovšem velmi dobře rozvinutou chladnou plánovitou agresi, jejíž výskyt je těsně spjat s určitými formami receptoru D4.“

Rození zabijáci?

Vědci po celém světě zkoumají, proč jsou někteří lidé schopni zločinů, nad kterými vstávají ostatním lidem hrůzou vlasy na hlavě. Nehledě na objev ruských vědců, nic jako vrozená touha zabíjet neexistuje. Odborníci se shodují v tom, že se jedná o kombinaci více faktorů. Kromě genetiky zde významnou roli hrají zážitky z dětství. Např. většina sériových vrahů měla traumatické dětství nebo byli sexuálně zneužíváni.

vi3ol ( 31. října 2015 12:21 )

V ISIS se rekrutují právě podobní magoři z celého světa..vybít je na místě, bude jich míň v Evropě..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud