Policie chytila vraha čtyřletého uprchlíka. Udala ho vlastní matka

Autor: ČTK, kle - 
29. října 2015
19:21

Německá policie ve čtvrtek zadržela 32letého muže podezřelého z únosu a zabití čtyřletého imigranta Mohameda, původem z Bosny a Hercegoviny. Muž se k činům přiznal, vyšetřovatele k pachateli přivedla jeho matka.

Chlapec původem z Bosny a Hercegoviny zmizel 1. října před budovou sociálního úřadu v německé metropoli. V Německu jeho rodina žije už delší dobu.

Zahrabal tělo do kočičího steliva

Pozůstatky dítěte nalezli vyšetřovatelé ve voze zadrženého muže. Stav ostatků naznačuje, že dítě bylo mrtvé už delší dobu. Tělo bylo zahrabáno do steliva pro kočky. Agentura DPA v podvečer uvedla, že pitva stále pokračuje.

K pachateli přivedla policii jeho matka, u níž žije v braniborském Jüterbogu. Policie předpokládá, že je jediným pachatelem a v pátek by na něj měla být uvalena vazba. Další podrobnosti o muži, včetně motivu jeho počínání nebo povolání, nejsou známy.

V úterý policie zveřejnila video, které ukazovalo muže ve středním věku, s nímž Mohamed odešel. Oznámila také, že za informace vedoucí k jeho dopadení je vypsaná odměna ve výši 20 tisíc eur (přibližně 540 tisíc Kč), z nichž polovinu poskytly úřady a druhou polovinu soukromí dárci. Podle policie přišlo 350 oznámení.

Další videa
Články odjinud