Zachránili zajatce ze spárů ISIS: Podívejte se na unikátní video ze zásahu

Autor: ČTK, mb - 
26. října 2015
16:47

Měli zemřít, ale na poslední chvíli přišla záchrana. Americko-kurdské jednotky zaútočily na Islámský stát a vyrvaly z jeho spárů 70 lidí. Nyní Kurdové zveřejnili video ze záchranné akce, kameru měl připevněnou jeden z vojáků na své helmě.

Na videu je vidět, jak vyděšení muži ve zkrvavených šatech prchají od svých trýznitelů z Islámského státu. Šéf Pentagonu Ashton Carter (61) se prý rozhodl vydat příkaz k záchranné misi poté, co vyšlo najevo, že vězněným rukojmím bezprostředně hrozilo, že budou povražděni. Důkazem bylo například i to, že islamisté už pro své budoucí oběti vykopali hroby.

Nebezpečná akce

Záchrannou akci provedlo 48 kurdských bojovníků za podpory 30 amerických vojáků hluboko v týlu nepřítele. Islamisté kladli zuřivý odpor, během akce zemřel jeden americký voják a tři Kurdové byli zraněni. Kurdové označili záchrannou akci za „nejvýznamnější společnou záchrannou akci, která byla provedena z území Kurdistánu hluboko v týlu nepřítele.“ 

Bezcitní fanatici

Džihádisté, kteří mají pověst psychopatických sadistů, stále vymýšlejí nové způsoby, jak pomalu a bolestivě zabít člověka. V minulosti už lidi upalovali, topili, shazovali ze střech, usmýkali ke smrti a podobně. Vše si navíc točí na kameru, podle odborníků jsou ovšem některá videa zfalšována.

Vraždy jako propaganda

Německá Spolková zpravodajská služba (BND) odhalila, že propagandistické video zveřejněné v lednu radikály z hnutí Islámský stát je padělek. Zveřejněné záběry prý zachycovaly, jak asi dvanáctiletý chlapec zastřelil dva agenty ruské kontrarozvědky FSB kvůli jejich údajné snaze infiltrovat řady ISIS v Sýrii. Odborníci BND ale zjistili, že záznam je zfalšovaný.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud