Pondělí 10. května 2021
Svátek slaví Blažena, zítra Svatava
Jasno 27°C

Opilá řidička najela autem do davu, při nehodě zemřel i dvouletý chlapec

Autor: haj - 
25. října 2015
15:59

Velkolepou přehlídku s tisícovou účastí ve Stillwateru v americké Oklahomě narušila příšerná bouračka. Opilá řidička zde autem vjela přímo do davu a zabila čtyři chodce, mezi nimi i teprve dvouletého chlapečka.

Oklahomská státní univerzita pořádá každoročně tradiční slavnost s okázalou přehlídkou. V sobotu ráno hlavní ulicí města Stillwater s pompou putují pochodové kapely, koně, politici, různé zdobené vozy a hlavně davy lidí. Každý rok se akce účastní zhruba 60 000 lidí.

Tento rok se však oblíbená kratochvíle proměnila v nesmírnou tragédii. Adacia Chambers (25) totiž včera pravděpodobně pod vlivem alkoholu sedla za volant a vozem vjela přímo do davu na přehlídce.

Dle výpovědí svědků se řidička vozu Hyundai Elantra přiřítila rychlostí 80 kilometrů za hodinu přibližně v půl jedenácté, nejdřív nabourala zaparkovanou policejní motorku a poté srazila dav diváků.

Při nehodě bylo dohromady zraněno 44 osob, pět dětí a tři dospělí doteď bojují o život v nemocnici. Tragédie si již vyžádala čtyři lidské životy. Jedna ze zesnulých byla již identifikována jako studentka Nikita Nakal, původem z Bombaje v Indii. Kromě Nikity zemřeli další dva dospělí a v sobotu večer podlehlo zraněním i malé dítě.

Tím byl teprve dvouletý chlapeček Nash Lucas, kterého vzala na přehlídku jeho maminka, studentka oklahomské státní univerzity. Ta již v prohlášení poděkovala všem za podporu a jejich modlitby. Chlapečkův otec Josh vzdal mrtvému synkovi hold na Facebooku.

Řidičku již policisté zatkli a nyní čekají na výsledky testů, zda byla Chambers při nehodě opilá či pod vlivem drog. Otec ženy Floyd Chambers se nechal slyšet, že tomu nedokáže uvěřit.

„Vím, že je to něco, co by nikdy schválně neudělala, vím, že taková není,“ tvrdil muž oklahomským novinářům se slzami v očích. Oběti a zraněné prý ovšem ze srdce lituje.

Kvůli tragické nehodě se uvažovalo o zrušení sobotního zápasu v americkém fotbalu Oklahomy proti Kansasu, nakonec se však hra přece jen odehrála. Hráči alespoň před začátkem utkání věnovali zesnulým tichou modlitbu.

asijo ( 25. října 2015 23:57 )

Ameriak = okupace suverenních států,vraždy,násilí a různé nehody.

clearstream ( 25. října 2015 23:50 )

 Priritila 80tkou, hmm

Zobrazit celou diskusi
Další videa