Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Zfetoval se lepidlem a znásilnil bezbrannou muslimku. Odsouzený Slovák seděl už několikrát

Autor: lm - 
21. října 2015
12:33

Zfetoval se lepidlem a vydal se do ulic hledat ženu, kterou by znásilnil. Dvaadvacetiletý Slovák Zdenko Turták si nakonec vyhlédl bezbrannou 18letou muslimku, kterou málem ubil k smrti. Poté se snažil schovat v rodném košickém kraji.

Zdenko Turták přijel do Velké Británie před čtyřmi lety. Detektivům dělalo velký problém o něm zjistit více informací, protože Turták v zemi pracoval načerno, převážně v myčkách aut, a neměl ani bankovní účet či jiný oficiální dokument. Jediné, co vyšetřovatelé našli, byl několik let starý záznam ze směnárny.

Po brutálním činu Turták utekl zpět na Slovensko pomocí pravidelné autobusové linky, kde rovněž nepředkládal žádné doklady. Detektivové se ale nevzdali a po Evropě rozeslali jeho vzorky DNA. Nakonec se jim ozvali Slováci, pro které byl Zdenko Turták dobře znám. Slovenský mladík byl totiž celkem čtyřikrát zatčen za vloupání a dvakrát seděl v polepšovně. „Podpora a pomoc, které se nám dostalo od slovenských úřadů, byla neuvěřitelná a stala se klíčovou pro úspěch našeho vyšetřování,“ pochválil slovenské kolegy detektiv Nick Wallen.

Video Turták sledoval několik žen, které chtěl znásilnit. - West Yorkshire Police
Video se připravuje ...

Dvaadvacetiletý Slovák o čtyři roky mladší ženu v březnu odvlekl ze zastávky autobusu za živý plot, kde si myslel, že ho nikdo neuvidí. Dívka se sice bránila, ale se svými 150 centimetry neměla proti vysokému Turtákovi žádnou šanci. Turták ji nejméně osmnáctkrát uhodil kamenem do hlavy, a když byla částečně v bezvědomí, znásilnil ji. Zřejmě byl omámený čicháním toluenu či lepidla.

„Ona (dívka) uvedla, že to změnilo celý její život, včetně vyhlídek na svatbu. Během těch necelých osmi minut jste jí zničil celý život,“ řekl Slovákovi soudce, který ho poslal na 20 let za mříže. Tvrdý rozsudek zdůvodnil tím, že podle něj je Turták „nebezpečný násilník“ a je třeba před ním ochránit společnost. O podmíněné propuštění může zažádat nejdříve po 14 letech. Rodina oběti na něj po vynesení rozsudku pokřikovala, že je „sexuální zvrhlík“ a „monstrum“.

Video Převoz Zdenka Turtáka do vězení - West Yorkshire Police
Video se připravuje ...