Ozbrojenci unesli na Filipínách cizince, pláchli na motorovém člunu

Ilustrační foto
22. 9. 2015
06:58

Neznámí ozbrojenci na jihu Filipín unesli hotelového manažera z Norska, dva Kanaďany a Filipínku, provdanou za jednoho z unesených Kanaďanů. Oznámila to vojenská policie. Dva japonští hosté se marně snažili zasáhnout, než ozbrojenci uprchli i se svými zajatci na palubě motorového prámu z ostrova Samal, ležícího asi tisícovku kilometrů jihovýchodně od Manily.

Ozbrojenci si zřejmě předem vytipovali své oběti, odhadl místní vojenský mluvčí, kapitán Alberto Caber, zdržel se však konkrétních podezření. Úřady zatím podnikly opatření, aby únosci nemohli uniknout na další jižní ostrov Basilan, baštu ozbrojenců z radikální Skupiny Abu Sayyafa, kteří zde vězní své rukojmí během vyjednávání o výkupném.

Náčelník místní policie Samuel Gandingan v rozhlasu uvedl, že tři ozbrojenci si nesli pušky, když před půlnocí vtrhli do hotelu ležícího na severním cípu ostrova. V roce 2001 se radikální muslimové ze Skupiny Abu Sayyafa, napojené na teroristickou síť al-Káida, pokoušeli zajmout v sousedním hotelu rukojmí během rozmachu únosů kvůli výkupnému na jihu Filipín.

Skupina, čítající asi 400 ozbrojenců, na počátku minulé dekády stála za únosy desítek lidí. V zajetí stále drží dva Malajce, Nizozemce, uneseného před téměř třemi lety, a starostu jednoho města.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa