Letadlo MH17 sestřelili proruští separatisté: Nizozemci mají důkazy!

11. 8. 2015
15:08

Mezinárodní tým, který objasňuje loňskou tragédii malajsijského boeingu MH17 nad východní Ukrajinou, nalezl v troskách části považované za fragmenty rakety vyrobené v Rusku. Podle agentury Reuters to dnes oznámila nizozemská prokuratura, která v čele vyšetřování stojí. Ukrajina i většina západních expertů tvrdí, že letoun sestřelili proruští separatisté, ti to ale odmítají a vinu připisují ukrajinské armádě.

Nalezené úlomky, které má v držení mezinárodní tým vyšetřovatelů, pocházejí zřejmě z protiletadlového systému Buk. Ten podle některých svědectví měli separatisté k dispozici z Ruska. Moskva taková nařčení odmítá.

Katastrofu z loňského července nepřežilo všech 298 lidí, kteří na palubě malajsijského boeingu cestovali z Amsterodamu do Kuala-Lumpuru. Většinu cestujících tvořili Nizozemci. Podle Kyjeva a velké části západních odborníků stroj zničila raketa země-vzduch odpálená z území kontrolovaného proruskými separatisty. Rusko ale tvrdí, že letoun mohl být zasažen raketou vzduch-vzduch, kterou odpálil ukrajinský bojový letoun. Podle jiné ruské verze byl stroj zasažen raketou vystřelenou z ukrajinských pozemních baterií.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov před týdnem kritizoval Nizozemsko kvůli pomalosti vyšetřování. Stalo se tak jen několik dní poté, co Moskva v Radě bezpečnosti OSN vetovala návrh na zřízení mezinárodního tribunálu pro vyšetření tohoto leteckého neštěstí.

lipno ( 22. srpna 2015 12:33 )

Vydrž, "důkazy" FBI jsou na cestě i s písemným přiznáním Putina

ctrlcopy ( 22. srpna 2015 11:50 )

Tak to bylo jasné hned po sestřelení. Ale je dobré, že teď je to prošetřené a s důkazy.

schweincenberg ( 11. srpna 2015 16:14 )

Je to volajaké čudné,hrazdu vidím,zámok vidím a kdě som ja???

paul.hyena ( 11. srpna 2015 16:00 )

Raketový systém BUK vlastní Rusko i Ukrajina. Tak kde je důkaz, že jde o raketu vystřelenou Rusákama (proruskýma separatisty)? Podle zveřejněných informací nejde říct, zda střílely Rusové (proruští separatisté) či Ukrajinci.

lipno ( 11. srpna 2015 15:30 )

Mezinárodní tým - to má být tým BEZ ruské účasti? To to Američanům trvalo, než vyrobili "důkazy"

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa