Vražda v obchodním domě IKEA: dva podezřelí, jeden byl původně považován za oběť

Autor: ČTK, sou - 
11. 8. 2015
09:03

Švédská policie zadržela dva muže podezřelé z vražedného řádění v tamním obchodním domě Ikea. V pondělí měli nožem ubodat matku se synem. Motiv je neznámý, žádný vztah mezi oběťmi a podezřelými se zatím nepotvrdil. 

Švédská policie v souvislosti s pondělním ubodáním dvou lidí v obchodním domě Ikea zadržela celkem dva podezřelé. První z nich byl dopaden bezprostředně po incidentu, druhým zadrženým je pak vážně zraněný muž, který byl původně považován za oběť. Motiv útoku je nadále nejasný.

Incident se stal ve městě Västeraas, které leží asi 115 kilometrů západně od Stockholmu. Místní deník VLT uvedl, že oběťmi jsou matka a její syn. Podle policie není znám žádný vztah mezi mrtvými a podezřelými.Svědci vypověděli, že zabití se jevili jako běžní zákazníci. Přesné okolnosti incidentu ale nejsou známé. Zveřejněno bylo pouze to, že se odehrál v oddělení kuchyní. VLT s odvoláním na svůj policejní zdroj napsal, že byly očividně použity nože prodávané v obchodě. Oficiálně to však potvrzeno nebylo.

Policie uvedla, že o motivu nebude spekulovat. V reakci na zprávy některých médií, že to byl čin choromyslných útočníků, uvedla, že se k tomu nebude vyjadřovat.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa