Ruská invaze? U Švédska našli potopenou ponorku, nápisy na ní jsou v azbuce

Ruská ponorka ve Vladivostoku.  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
28. července 2015
07:00

Hledači vraků našli u švédských břehů na mořském dně uvízlou malou cizí ponorku. Na trupu má písmena azbuky, což naznačuje, že jde o ruské plavidlo, domnívá se soukromý pátrací tým Ocean X Team. Posádka se pravděpodobně nedokázala zachránit.

Švédská armáda po analýze filmového materiálu pořízeného potápěči potvrdila, že jde o zahraniční ponorku, informoval deník Expressen.

Zhruba 20 metrů dlouhá ponorka nevykazuje žádné vnější škody. Všechny otvory jsou uzavřeny. „Proto se obáváme, že se posádka nedokázala zachránit, když šlo plavidlo ke dnu,“ řekl potápěč Stefan Hogeborn.

Plavidlo bylo ve švédských vodách objeveno devět měsíců po zpozorování cizí ponorky nedaleko Stockholmu. Hon na ni tehdy nevedl k úspěchu, ale od počátku existovalo podezření, že jde o ruský stroj.

Nedá se říct, zda jde o ponorku z nedávné doby a jak dlouho spočívá na mořském dně, ale cyrilice na trupu naznačuje, že je ruská,“ uvedl Ocean X Team.

Státy na severu Evropy v minulých měsících opakovaně hlásily incidenty s ruskou armádou, včetně údajných narušení vzdušného prostoru a výsostných vod.

andrej392 ( 28. července 2015 12:45 )

Tá ponorka havarovala v roku 1915!!! http://rushincrash.com/forces/the-found-off-the-coast-of-sweden-identified-the-missing-submarine -russian-submarine/ http://simon22.blog.pravda.sk/2015/07/28/ruska-ponorka-pri-svedskych-brehoch-pr ovokacia-odhalena/

ruudazvostravy ( 28. července 2015 10:22 )

 No kchůrva,abi aš tu ponorku vodevřou klýčem na sardynki z ní neviskočyl náhodou Salám Husajn f pozoru a nezaspýval jym f ésperantu évrgrýn ,,Kdé domof můj?".

tgbg ( 28. července 2015 09:25 )

Terorističtí rusáci rozeštvávají a terorizují celý svět. Zakládají nová a nová válečná ohniska, kam potom dodávají zbraně. Nic jiného v dnešním Rusku neumí vyrobit a ruská ekonomika je naprosto na dně. Cílem ruských fašistických hord je ovládnutí celého světa, jak o tom snil Adolf Hitler.

nosradamus ( 28. července 2015 08:26 )

Keď sa objavia ponorky s azbukou na Štrbskom Plese...to bude.

bizon_pepa ( 28. července 2015 08:25 )

Českou ponorku bych tam asi neočekával.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud