Úterý 25. ledna 2022
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Zataženo 3°C

Mexický narkobaron Guzmán, veřejný nepřítel číslo 1: Uprchl z vězení tajným tunelem

Autor: vk - 
19. července 2015
07:40

Mexický narkobaron Joaquín Guzmán (58) má zpět svůj titul – veřejný nepřítel číslo 1! Před ním ho měl i další legendární gangster: Al Capone. Dostal ho v roce 1930!

Tento titul mu udělila Chicagská komise pro kriminalitu (CCC), která se zaměřovala na boj s mafií. Tehdejší předseda komise Frank Loesch sestavil seznam 28 největších gangsterů a právě Al Capone byl v jeho čele, hned za ním byl na druhé příčce jeho bratr Ralph.

„Guzmánův kartel Sinaloa je nejdůležitějším dodavatelem drog v (americkém) Chicagu. Jeho lidé dovážejí do regionu velké množství drogy a posílají miliony dolarů zpátky do Mexika. Jsem přesvědčen, že Guzmán je už zase na špici největší a nejmocnější kriminální organizace Mexika,“ vysvětlil současný šéf komise J. R. Davis, proč je právě Prcek největším veřejným nepřítelem.

Al Capone šéfoval mafiánskému gangu. Na svědomí měl údajně mnoho poprav, žádnou vraždu mu ale nikdy nedokázali. „V porovnání s Guzmánem byl Al Capone začátečník,“ dodal Davis. Po loňském zatčení byl Prcek ze seznamu největších grázlů odstraněn, teď už mu zase s přehledem kraluje...

Guzmánovi, šéfovi největšího drogového kartelu v zemi, se podařilo z přísně střežené věznice Antiplano utéct v neděli. A poměrně snadno – několikrát přešel od postele k toaletě a sprše, pak se sklonil a zmizel. Vklouzl totiž do díry, která byla branou k 1,5 kilometru dlouhému tunelu.

Prcek musel pravděpodobně podplatit celou řadu lidí, aby se mu to vůbec podařilo. Ti nejenom vykopali osvětlenou cestu na svobodu, ale připravili tam pro něj i motorku, aby byl zřejmě venku rychleji.

Video Útěk drogového bosse si bachaři natočili na video. - Twitter

Zobrazit celou diskusi
Další videa